DRAFT BLOG

Tüm Rusya İçerikleri
Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Rusya'da Diş Hekimliği Okumak

Rusya, dünya ekonomisinde ve siyasetinde söz sahibi olan büyük ve güçlü bir ülkedir. Dış ilişkileri son derece köklü ve sağlam olan Rusya Federasyonu’nun Türkiye ile olan yakın ilişkisi sayesinde de Rusça eğitim talebi son yıllarda artış göstermiştir. 

Rusya Federasyonu’nun diğer ülkelerle ilişkileri yalnızca ekonomik alanda değil eğitim alanında da gelişmiştir. Uluslararası öğrenci değişim programları ve diploma akreditasyonu açısından en çok anlaşması bulunan üniversitelere ev sahipliği yapan Rusya, özellikle Fen Bilimleri ve Mühendislik alanında ön plana çıkan kaliteli bir eğitime sahiptir. 

Çok köklü üniversitelere ev sahipliği yapan Rusya Federasyonu’nda eğitim ücretleri, yaşam maliyetleri ve konaklama dahil harcayacağınız meblağlar Türkiye’de yabancı bir şehirde okurken harcayacağınız ücretten çok farklı değildir; bu da Rusya’yı üniversite okumak için tercih edilen bir yer yapmaktadır. 

Rusya’da okuyabileceğiniz bölümlerden biri de Diş Hekimliğidir. Diş Hekimliği, kazancı ve prestiji yüksek bir alan olduğundan günümüzün en çok tercih edilen mesleklerinden biridir. Fakat bir tıp dalıdır ve ülkemizde tıp bölümlerine giriş yapmak için ya çok yüksek puanlar almak ya da vakıf üniversitelerinde çok yüksek miktarda harç ödemek zorunludur. Ancak Rusya’da üniversite okumak için sınava girmenize gerek yoktur, üstelik eğitim masrafları da görece düşüktür. Rusya’da Diş Hekimliği bölümünü tercih edebileceğiniz üniversitelerden kısaca bahsetmek gerekirse:

1724 yılında kurulmuş St. Petersburg Devlet Üniversitesi, 398 ana eğitim dalında, 30 bin kadar öğrenciye eğitim vermektedir. EECA sıralamasına göre 4, QS Dünya Üniversiteleri sıralamasına göre 235. sırada yer alan bu okulun 450 ortak üniversite ile 1500 kadar anlaşması bulunmaktadır. 

Rusya’da Diş Hekimliği okumak için tercih edebileceğiniz bir başka köklü okul ise Kazan Federal Üniversitesi’dir. 2019’da 215. yaşını kutlayacak olan Kazan Üniversitesi, uluslararası başarıya sahip bir okuldur. Kazan Federal Üniversitesi’nde Rusça seviyeniz B2’nin altındaysa hazırlık eğitimi alıp Rusça Diş Hekimliği okuyabilir veya isterseniz İngilizce de eğitim alabilirsiniz. 

Uluslararası Eğitimi önceliklerinden biri yapmış, her yıl 57 ülkeden 700’den fazla yabancı öğrencinin kayıt yaptırdığı Kazan Devlet Tıp Üniversitesi, 200 yıllık eğitim tecrübesine sahip köklü ve nitelikli bir okuldur. Rusya Federasyonu Sağlık Bakanlığı ve Eğitim-Bilim Bakanlığı tarafından tanınırlığı bulunan tek üniversite olup aynı zamanda Dünya Sağlık Örgütü AVICENNA Tıp Dizini’nde yer almaktadır. 

Bu köklü okullarda uygun fiyata Diş Hekimliği eğitimi almak için lise diplomanız ve not dökümünüz yeterlidir, üstelik diplomanız dünyanın pek çok yerinde geçerli olacaktır. Draft Eğitim’e gelin, doktor olma hayallerinizi gerçekleştirelim. Daha ayrıntılı bilgi için Draft Yurtdışı Eğitim’in profesyonel danışmanlarıyla iletişime geçebilir, dilerseniz Ankara, İstanbul veya İzmir ofislerimizden randevu alarak uzman danışmanlarımızla yüz yüze görüşebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız