DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Rusya'da Eğitim Almak İçin  4 Önemli Neden

Rusya, altı milyon milden fazla alanı kaplayan dünyanın en büyük ülkesidir. Rusya, tüm kuzey Asya'yı kapsar ve dokuz farklı zaman dilimine yayılır. Kendine has kültürü, yer şekilleri, tarihi ve dokusu olan bu ülkede eğitim almak, yurt dışında üniversite okumak isteyen öğrenciler için son derece avantajlı seçenekler sunar. Rusya'da eğitim almak; edebiyat, sanat, tarih veya Rusça dil çalışmaları gibi çok çeşitli ilgi alanlarına sahip uluslararası öğrenciler için harika bir seçimdir. Rusya'daki uluslararası öğrenciler, kültürel açıdan farklı bir ortamda yüksek kaliteli bir eğitim alma imkanı bulurlar.

1- Kültürel Çeşitlilik
Rusya'nın nüfusu, 100'den fazla farklı dil konuşan 160'ın üzerinde farklı etnik gruptan oluşmaktadır. Ülkenin resmi dili, nüfusun çoğunluğunun konuştuğu Rusça'dır ancak bazı bölgelerde Tatarca ve Ukraynaca konuşulur. Rusya'nın inanılmaz çeşitlilikteki nüfusunun yarattığı kültürel açıdan zengin çevre, Rusya'da eğitim almak isteyenler için son derece keyifli bir ortam hazırlar.

2- Akademik Çalışmaların Çeşitliliği
Rusya'da okumak, öğrencilerin çok çeşitli ilginç konuları incelemelerine olanak tanır. Rusya tarihsel olarak edebiyat, bale, resim ve klasik müzikteki mükemmelliği ile tanındığından, Rusya sanatla ilgilenen öğrenciler için mükemmel bir destinasyondur. Örneğin Rusya'da edebiyat okuyan bir öğrenci; Alexander Pushkin, Fyodor Dostoevsky, Anton Chekhov ve Leo Tolstoy gibi dünyanın en ünlü yazarlarının anavatanında eğitim alma imkanı bulur.

3- Yüksek Kalitede Eğitim
Rusya, dünyadaki en iyi toplu eğitim sistemlerinden birine sahiptir ve uzun süredir yüksek kaliteli eğitim geleneğine sahiptir. Okulları oldukça köklüdür. Rusya’nın eğitim sistemi, Batı Avrupa ülkelerinin çoğunu aşan% 98 okur yazarlık oranı üretiyor. Bu da Rusya'nın dünyanın en okumuş 10 ülkesi sıralamasında 1. sıraya yükselmesini sağlamaktadır. Rusya’nın en iyi üniversiteleri Moskova ve St. Petersburg’dadır.

4- Uygun Eğitim Fırsatları
Rusya, kaliteli ve saygın eğitimi ile birlikte öğrencilere uygun fiyatlarla yurt dışı eğitimi imkanı sunar. Rusya üniversitelerinin harçları oldukça düşük maliyetlidir. Ayrıca burada eğitim almaya gelen kişiler, sınavsız eğitim ile istedikleri programa kayıt olabilirler.

Rusya'da eğitim almak ve kayıt yaptırmak için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız