DRAFT BLOG

Tüm Rusya İçerikleri
Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Rusya'da Eğitim ve Yaşam Şartları Nasıldır?

Köklü üniversiteleri ve prestijli eğitim kurumları ile Rusya, yurt dışı eğitimi için tercih edilen ülkelerin başında gelmektedir. Yaşam maliyetlerinin uygun olduğu ülke, bugün dünyanın bir çok yerinden öğrenciyi üniversitelerinde ağırlamaktadır. Sadece lise diplomanız ile başvuru yapabileceğiniz bu kalifiye kurumlar, dünya standartlarında bir müfredata sahip olup öğrencilerini en iyi şekilde yetiştirmeyi hedeflemiş okullardır. Ayrıca Rusya, dünyanın en okumuş 10 ülkesi arasında 1 numarayı  kimseye kaptırmayarak, eğitim ve öğrenim adına kendini ortaya koymuştur. Ayrıca Rusya'da üniversite eğitimi almanın daha pek çok avantajı vardır diyebiliriz.

Rusya'da Eğitim Ve Yaşam

Rusya öğrencilik hayatının en keyifli geçirildiği ülkelerden biridir. En büyük şehirleri arasında Moskova, St. Petersburg, Nijni Novgorod, Kazan, Krasnodar, Novosibirsk, Rostov, Astrahan bulunan ülkenin öğrenci dostu oluşu da, yurt dışında okul okumak isteyen kişiler için önemli bir kıstastır. Anadilinin Rusça olduğu ülkede yaygın olarak İngilizce, Almanca ve Fransızca da konuşulmaktadır.

Rusya, uygun fiyatlı bir yurt dışı öğrenim seçeneğini köklü ve kaliteli bir yüksek öğrenim ile sunan ülkelerin başında gelir. Ekonomi, kültürel yayılma ve uluslararası etki açısından son 10 yılın süpergücü haline gelmiş bu ülke aynı zamanda Çar I. Petro ve sonrasında Çariçe Büyük Katerina zamanından beridir eğitim alanında yaptığı yatırımlar ve reformlarla da adını dünyaya duyurmuştur. Nobel ödüllü bilim insanlarının, edebiyatçıların ve sanatçıların eğitim gördüğü ve ders verdiği bir ülke olan Rusya’da yüksek öğrenim dili hem İngilizce hem de Rusçadır. Sınavsız eğitim sunması itibariyle de çok sayıda öğrenciyi kendisine çekmeyi başaran Rusya’yı bu seçeneklerin benzerlerini sunan diğer ülkelerden ayıran en önemli özelliği ise hem yaşam koşulları hem de üniversite ücretleri açısından uygunluğudur.

Rusya'da Bulunan Saygın Kurumlar Hangileridir?

1755’te kurulan Moskova Devlet Üniversitesi, Rusya’nın ve hatta Avrupa'nın en köklü üniversitelerinden biridir.  Moskova Devlet Üniversitesi, her yıl 4.000 kadar uluslararası lisans ve yüksek lisans öğrencisini kabul etmektedir. Dünyanın her bölgesinden rağbet gören saygın bir kurumdur. Eğitim dilinin Rusça olduğu okulun  kampüsü son derece büyük ve kompleks yapıda olup yüz ölçümü 1 milyon metrekareden fazladır.

Rusya'nın en iyi teknik üniversitesi olan Kazan Devlet Teknik Üniversitesi'nin ana eğitim blokları 7 fakülteden ve 11 araştırma merkezi binasından meydana gelmiştir. Son derece etkili bilimsel bir potansiyeli kaliteli bir akademisyen kadrosuyla birleştiren üniversitede 5 adet tam donanımlı spor kompleksi, bilimsel bir kütüphane ve 6 adet yurt binası bulunmaktadır. Ayrıca uluslararası bilim ve eğitim alanında fazlasıyla güvenilir bir kurum olarak bilinen Kazan Devlet Teknik Üniversitesi’nin toplamda 4 kıtadaki üniversite ve araştırma merkezleriyle bilimsel ve akademik anlaşmaları mevcuttur. Bu da okulu, bir üniversiteden ziyade bir araştırma merkezi yapmaktadır.

Rusya'da daha pek çok önemli üniversite ve saygın eğitim kurumu bulunmaktadır. Rusya üniversiteleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız