DRAFT BLOG

Tüm Rusya İçerikleri
Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Rusya'da Hukuk Eğitimi Nasıl Alabilirim?

Avrupa'da Hukuk eğitimi almak isteyen Türk öğrenciler özellikle Rusya üniversitelerini tercih ediyor. Bunun en büyük nedenlerinden biri de Rusya'daki üniversitelerin sınavsız oluşu ve ülkenin öğrenci dostu bir tavır sergilemesidir. Bir diğer tabir ile Rusya'da eğitim almak diğer Avrupa ülkelerine göre çok daha uygundur. Dünya'nın ilk 1000 üniversitesi listesinde yer alan kurumlarına ev sahipliği yapan Rusya'da lisans, yüksek lisans ve doktora programlarında Hukuk eğitimi alabileceğiniz saygın okullardan bazılarını sizler için bir araya getirdik.

Astrahan Devlet Teknik Üniversitesi
Rusya’daki devlet üniversitesi geleneğinin en önemli temsilcilerinden birisi olan Astrahan Devlet Teknik Üniversitesi 1930 yılından bu yana faaliyet gösteren bir eğitim kurumudur. Modern yaklaşımları ve uzman eğitmen kadrosuyla Rusya’nın Hazar bölgesindeki en büyük eğitim, bilim, araştırma ve kültür merkezlerinden birisi olan ADTÜ, gemi inşası konusundaki yüksek teknoloji tesisleri ve endüstriyel girişimler dışında petrol ve doğal gaz, bilgisayar ve otomasyon, gıda ve gıda sanayi gibi alanlarda uygulamalı bir eğitimi öğrencilerine verir.

Kazan Federal Üniversitesi
Rusya'da sınav şartsız Hukuk eğitimi alabileceğiniz bir diğer kurum ise Kazan Federal Üniversitesi'dir. Üniversite, YÖK'ün kabul ettiği ilk 400 arasında yer almaktadır. Kazan Federal Üniversitesi, seçkin akademisyenleri ve başarılarıyla insanlığın tümüne hizmet eden mezunları sayesinde uluslararası ün kazanmış köklü bir eğitim kurumudur. Üniversitenin benzersiz kültürü, Kazan ve Volga bölgesinin gelişimini şekillendirmiştir. 2010 yılında "Federal" üniversite statüsünü kazanmasıyla birlikte eğitim faaliyetleri daha da ivme kazanmıştır.

St.Petersburg Devlet Politeknik Üniversitesi
Tam adıyla Büyük Peter St. Petersburg Devlet Politeknik Üniversitesi, 1899 yılında kurulmuştur. Üniversite Rusya’nın en önde gelen araştırma kurumlarından biri olarak kabul edilmektedir. Yaklaşık 20 bin öğrencinin eğitim gördüğü üniversite, QS Dünya Sıralamasında 404. sırada yer alırken, EECA Sıralamasında 36. sırada, BRICS Ülkeleri Sıralamasında ise 55. sıradadır. Yani YÖK'ün kabul ettiği 400 üniversite arasında bu saygın kurum da bulunmaktadır. 

Rusya'da Hukuk alanında lisans ve yüksek lisans yapmak ve daha fazla bilgi almak için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ya da bize iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız