DRAFT BLOG

Tüm Rusya İçerikleri
Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Rusya'da Hukuk Okumak

Yüksek ölçütte bir profesyonelliği mezunlarına aşılayan, maddi gelir ve sosyal prestij açısından her zaman göz önünde olmuş alanlardan birisi olan hukuk bölümü gözü yükseklerde olan öğrencilerin ilk tercihlerinden birisidir. Geleceğin avukatlarını, savcılarını ve hakimlerini yetiştirdiği için büyük bir toplumsal saygınlığa sahip olan bu bölüm aynı zamanda sağladığı uluslararası kariyer fırsatlarıyla da son derece caziptir. Yurtdışında ve özellikle Rusya’da hukuk okumak gibi bir niyetiniz varsa, yazımızı okumanızda fayda var.

Sözel tabanlı bir öğrenim sunmasına rağmen ülkemizde eşit ağırlık bölümünden mezun alan hukuk bölümü bu sistemsel dezavantajdan dolayı yetenekli birçok öğrenciyi yitirmektedir ancak bölümün doğasına aykırı olan bu akademik yerleşim biçimi hukuk okumak isteyen öğrencilerin hayallerinin sonu değildir. Yurtdışındaki birçok üniversite Türkiye’dekinden çok daha kaliteli bir hukuk eğitimini uygun fiyatlarla sunmaktadır.

Öğrencilere kalifiye ve uygun bir hukuk eğitiminin verildiği en iyi yurtdışı üniversitelerini bünyesinde barındıran ülke Çarlık döneminden bu yana süregelen köklü bir hukuk sistemine sahip Rusya’dır. Sovyetler Birliği’nin dağılmasından bu yana Avrupa hukuk sistemine de kendisini başarılı bir şekilde entegre eden Rusya özellikle uluslararası hukuk açısından dünyadaki en iyi üniversiteler ile yarışacak eğitim kurumlarına ev sahipliği yapmaktadır. Akademik gelişmişliği yüzyıllardır devam eden bir üniversite geçmişine bağlı olan bu ülke aynı zamanda Avrupa ülkelerine kıyasla daha ekonomik olması, sınavsız eğitim seçeneği sunması, hem Rusça hem de İngilizce olmak üzere çift dilli eğitim vermesi gibi avantajları sayesinde yurtdışında eğitim görmek isteyen sayısız öğrencinin tercihi olmuştur.

Bu ülkenin en iyi hukuk eğitimini veren üniversitelerinin başında ise Rusya’nın Kazan bölgesinde bulunan Kazan Federal Üniversitesi gelmektedir. 210 yıldır aktif olarak eğitim veren üniversite, hukuk alanındaki seçkin akademisyenleri ve başarılarıyla insanlığın tümüne hizmet eden mezunları sayesinde uluslararası ün sahibi olmuş köklü bir üniversitedir. Kazan Federal Üniversitesi aynı zamanda güçlü bir geçmişe sahip akademik geleneği sayesinde uluslararası işbirliği programları çerçevesinde kabul gören bir eğitim kurumudur. Hukuk alanında sadece Doğu Avrupa’nın değil Avrupa’nın da en iyi teorik eğitimlerinden birini sağlayan üniversite aynı zamanda staj programlarının genişliğiyle de Rusya’da hukuk okumak isteyen öğrencileri cezbeder.

Rusya’nın en gelişmiş şehirlerinden biri olan St. Petersburg’da bulunan St. Petersburg Devlet Üniversitesi de 290 yıldan uzun süredir eğitim verdiğinden dolayı ülkenin en yerleşik müfredatına sahip üniversiteleri arasındadır. Beşeri bilimlere büyük önem veren üniversite, hukuk alanında yetiştirdiği teorisyenlerle tanınmıştır. Ülkenin en iyi hukukçularının yetiştiği üniversitelerden birisi olan St. Petersburg Devlet Üniversitesi, hukuk eğitiminde mükemmeli arayan öğrenciler için harika bir seçenektir.

Yurtdışında yada Rusya’da hukuk okumak ve yurtdışı üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak için Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerini ziyaret ederek eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız