DRAFT BLOG

Tüm Rusya İçerikleri
Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Rusya'da Mühendislik Alanında Öne Çıkan Teknik Üniversiteler

Rusya özellikle mühendislik alanında öne çıkan teknik üniversiteleri ile ün salmıştır. 17 milyon kilometre karelik alanıyla dünyanın en büyük ülkesi olan Rusya, eğitim alanında da büyük ve adından söz ettiren okullara sahiptir. Özellikle Mühendislik gibi alanlarda kalifiye bir eğitim imkanı sunan Rusya'da Bilgisayar Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Tıp Mühendisliği gibi bölümlerde okumak, pek çok öğrencinin hayalidir. Gerçekleştirmesi çok zor olmayan bu hayal, kariyerinde iyi bir yere gelmek isteyen kişiler için önemli bir basamak olmalıdır diyebiliriz.

Köklü eğitim kurumlarıyla mühendislik, mimarlık gibi teknik alanlarda öğrencilerin tercihleri arasında üst sıralarda yer alan Rusya üniversiteleri, yabancı öğrencilere sağlanan Rusça hazırlık eğitimi sonrası öğrencileri programlara kabul etmesinin yanı sıra, İngilizce eğitim programlarına da sahiptir.

Kaliteli Bir İnşaat Mühendisliği Sizi Bekliyor

Mühendislik, mimarlık gibi alanlarda başarılı bir geçmişe sahip köklü eğitim kurumlarıyla Rusya Üniversiteleri, İnşaat Mühendisliği eğitimi almak isteyen öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği eğitim kurumlarındandır. Moskova Devlet İnşaat Üniversitesi, St. Petersburg Devlet Politeknik Üniversitesi, Nizhny Novgorod Devlet İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi, Rusya’da İnşaat Mühendisliği eğitimi almak isteyen öğrenciler tarafından en çok tercih edilen eğitim kurumlarıdır. Moskova Devlet İnşaat Üniversitesi 1921 yılında kurulmuştur. Moskova’da 1907’den beri faaliyet gösteren Sivil Mühendislik Koleji’nin temelleri üzerine kurulan üniversite, Rusya’nın en köklü eğitim kurumlarından bir tanesidir. Moskova Devlet İnşaat Üniversitesi, Ulusal Araştırma Enstitüsü unvanına sahip olması itibariyle, Rusya’nın inşaat ve mimari eğitim anlamında önde gelen kurumudur. MDİÜ’de Rusya’daki pek çok üniversitede olduğu gibi bir yıllık hazırlık eğitimi sunulmaktadır. Yaklaşık 20 bin öğrenciye eğitim veren Moskova Devlet İnşaat Üniversitesi, bünyesinde 1300 akademisyeni barındırmaktadır.

Bilgisayar Mühendisliği Eğitiminde Öne Çıkan Rus Üniversiteler

Yurt dışında teknik üniversite okumak isteyen sayısız öğrencinin tercihi olan Rusya'nın en önemli okullarından biri Kazan Devlet Teknik Üniversitesi'dir. 1932 yılından beri faaliyette olan Kazan Teknik Üniversitesi, Rusya'nın en eski okulları arasında yer almaktadır. Bünyesinde 150 profesörün, 600 doçentin ve 3000 personelin bulunduğu okulun, bugüne kadar 80000 kadar mezunu bulunmaktadır.

Rusya, sadece lise diplomanız ile üniversite eğitimi alacağınız okullara ev sahipliği yapmaktadır. Üniversite sınavı olmadan Bilgisayar Mühendisliği eğitimi alacağınız kurumların başında gelen Astrahan Devlet Teknik Üniversitesi, 1930 yılından bu yana faaliyet gösteren bir eğitim kurumudur. Rusya üniversiteleri arasında yapılan yarışmalarda binlerce ödülü müzesine götürmeyi başaran okul, ICO 9001:2000 sertifikasına sahip bir teknik üniversitedir.Ayrıca bu saygın kurum Microsoft IT Academy programı dahilinde yazılım ve donanım eğitimi veren az sayıdaki kurum arasında kendine yer edinmiştir.

Rusya üniversiteleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız