DRAFT BLOG

Tüm Rusya İçerikleri
Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Rusya'da Ortalama Yurt Dışı Eğitim Masrafları Ne Kadardır?

Öğrenci dostu ülkeler arasında gösterilen Rusya, bugün oldukça köklü üniversitelere ev sahipliği yapması ile de bilinmektedir. Bölgemizin ve dünyanın önemli merkezlerinden biri olan Rusya'da eğitim almak, pek çok açıdan avantajlı bir tercihtir. Rusya üniversitelerinden alacağınız diplomalar, Avrupa Birliği ve dünyanın geri kalanında geçerlidir. Türkiye'de YÖK tanınırlığı mevcuttur. Rusya'da eğitim almak, küresel ticaretin en çok konuşulan dillerinden biri olan Rusçayı yerinde öğrenme ve geliştirme olanağı tanır. Bu da sizi her zaman bir adım ileri çıkaracaktır. Peki bu kadar avantajı bünyesinde barındıran Rusya'da ortalama yurt dışı eğitim masrafları ne kadardır?

Ekonomik Ve Kaliteli Eğitimleri İle Rusya

Rusya, uygun fiyatlı bir yurt dışı öğrenim seçeneğini köklü ve kaliteli bir yüksek öğrenim ile sunan ülkelerin başında gelir. Ekonomi, kültürel yayılma ve uluslararası etki açısından son 10 yılın süpergücü haline gelmiş bu ülke aynı zamanda Çar I. Petro ve sonrasında Çariçe Büyük Katerina zamanından beridir eğitim alanında yaptığı yatırımlar ve reformlarla da adını dünyaya duyurmuştur. Nobel ödüllü bilim insanlarının, edebiyatçıların ve sanatçıların eğitim gördüğü ve ders verdiği bir ülke olan Rusya’da yüksek öğrenim dili hem İngilizce hem de Rusçadır. Sınavsız eğitim sunması itibariyle de çok sayıda öğrenciyi kendisine çekmeyi başaran Rusya’yı bu seçeneklerin benzerlerini sunan diğer ülkelerden ayıran en önemli özelliği ise hem yaşam koşulları hem de üniversite ücretleri açısından uygunluğudur.

Yüksek öğrenimin verildiği birçok Avrupa ülkesine ve Türkiye’ye kıyasla barınma, beslenme ve ulaşım gibi olguların öğrencilerin bütçesini zorlamayacağı bir ülke olan Rusya’da aynı zamanda eğlence de çok ucuzdur. Bu ülkede, Rus halkı için gelenekselleşmiş bir olgu olan gece hayatı hemen hemen her bütçeye uygundur. Bir tek başkent Moskova ülkenin diğer şehirlerine kıyasla görece pahalıdır ancak bu görece pahalılık yine diğer Avrupa başkentleri ile kıyaslandığı zaman son derece uygun düşmektedir.

Rusya üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız