DRAFT BLOG

Tüm Rusya İçerikleri
Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Rusya'da Pedagoji Okumak

Yunanca kökenli olup “bir çocuğu doğru bir şekilde yönlendirmek” anlamına gelen Pedagoji, Avrupa’nın pek çok üniversitesinde bölüm olarak okutulmakta ve bu doğrultuda eğitim almak isteyen öğrencileri başarılı bir şekilde yetiştirmektedir. Eğer özellikle yurtdışında Pedagoji eğitimi almak istiyorsanız Rusya’da Pedagoji okumanın avantajlarına göz atmakta fayda var diyebiliriz.

 

Rusya’da üniversite okumanın tercih edilmesinin ana sebeplerinden biri sınavsız geçiş hakkı tanımasıdır. Yani Rusya’da Pedagoji eğitimi almak istiyorsanız, sadece lise diplomasıyla kayıt yaptırmanız mümkündür. Hem ideallerindeki bölümü okumak isteyen hem de üniversite sınavı kaygısı olan öğrenciler için altın bir fırsat sunan Rusya üniversiteleri, bugün yurtdışında üniversite okumak isteyen pek çok gencin ilk tercihleri arasındadır.

 

Eğer Rusya’da Pedagoji eğitimi almaya karar verdiyseniz, sizin avantajınıza sayılacak bir diğer konu ise Rusya’nın yaşam maliyetletlerinin oldukça düşük olmasıdır. Bir yandan Avrupa’da okuyor olmanın keyfini yaşarken, bir yandan da ekonomik ve uygun olmasından dolayı eğitim-öğretim hayatınızı rahatça sürdürebileceksiniz.

 

Rusya’da üniversite eğitimi almak size çok farklı bir kültürü yerinde tanıma fırsatı tanıyacağı gibi, bugün ciddi anlamda İngilizce, İspanyolca ve diğer Avrupa dilleri kadar geçerliliği olan Rusça’yı da yerinde öğrenebilme olanağı sunar. Dolayısıyla iyi ve kaliteli bir Pedagoji eğitimi alırken, bir yandan da farklı bir yabancı dil öğreniyor olacağınızdan dolayı, uluslararası iş bulma şansınızı daha da sağlamlaştırmış olacaksınız.

 

Nijniy Novgorod Devlet Pedagoji Üniversitesi, Rusya’da Pedagoji eğitimi alabileceğiniz kaliteli, köklü ve başarılı devlet okullarından biridir. Lisans ve yüksek lisans programlarıyla eğitim hayatını sürdüren üniversite, Avrupa’da geçerliliğe sahip pek çok eğitim araştırmasına ön ayak olarak, reformist yapısını 1911 yılından beri sürdürmektedir. Avrupa’nın en eski üniversitelerinden biri sayılabilecek Nijniy Novgorod Devlet Pedagoji Üniversitesi, Rusya’da Pedagoji eğitimi almak isteyen öğrencilere çağdaş ve kaliteli bir eğitim hayatını vaad etmektedir. 2011'de Volga Devlet Mühendislik ve Pedagoji Üniversitesi'nin katılımlarıyla bugünkü halini alan okul, böylesine başarılı bir sentezin meyvesini, eğittiği öğrencilerine aşılamış ve bünyesindeki öğrencilere her anlamda kaliteli bir eğitim imkanı sunmuştur.

 

Bünyesinde barındırdığı 6 fakülte ile bugün Nijniy Novgorod Devlet Pedagoji Üniversitesi, 12.000’den fazla öğrenciye eğitim hizmeti vermiş ve onları ilim-irfan konularında modern ve çok yönlü bir şekilde geliştirmiştir. 150.000’den fazla mezun vererek pek çok öğrenciye, gelecekleri konusunda ön ayak olarak onları kendi hayatlarına sağlam adımlarla hazırlamıştır.

 

Yurtdışında üniversite okumak pek çok Türk öğrencinin hayali olmalı. Fakat artık günümüzde şartlar küreselleşen ve şeffaflaşan imkanlar doğrultusunda, herkese yönelik adımlar atabilmeyi sağlamaktadır. Özellikle Rusya, üniversite eğitimi alanında sunduğu imkanlarla bu konuda pek çok öğrencinin hayallerini gerçekleştirmeye hızla devam etmektedir.

 

Rusya’da Pedagoji okumak, Rusya üniversiteleri hakkında bilgi almak ve Rusya’da Pedagoji okumak için kayıt yaptırmak adına; İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerimizi ziyaret ederek, deneyimli eğitim danışmanlarımızla görüşerek bu süreci en doğru ve kaliteli bir şekilde başlatabilirsiniz. Draft Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak size, hayallerinizin kapısını aralamaktan mutluluk duyarız.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız