DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Rusya'da Sınavsız  Mühendislik Eğitimi Fırsatı

Belki hep biraz daha soğuk iklimlerde yaşamayı hayal etmiştiniz, ilkokuldan beri de sınavlara girmek sizin en büyük stresinizdi. Rusya’da eğitim fırsatı yakalamak isteyebilir ama sınavsız eğitim imkanı bulamadığınız için hayal kırıklığına uğramaktan korkabilirsiniz... Fakat kesinlikle gerek yok, tam aksine; sevinebilirsiniz! Rusya üniversiteleri sınavsız öğrenci kabul ediyor ve özellikle mühendislik bölümleri oldukça gelişkin. Alacağınız eğitimin yanı sıra dünyadaki en önemli ticaret dillerinden biri olan Rus dilini öğrenme fırsatı, Rus okullarının mezunlarına sunduğu “European Appendix” olanağı Avrupa denkliği için gelecekteki çalışma hayatınızda size büyük faydalar sağlayacak. 

Söylemek gerekir ki Rusya’da yurt dışı eğitimi bir o kadar da uygun. Okulların istediği harç masrafları oldukça düşük. Ayrıca tabii ülkenin kendisi edebiyat, sanat tutkunları için önemli bir coğrafya. Büyük insanların, büyük fikirlerin, büyük olayların ülkesidir Rusya. Bir de sınavsız mühendislik eğitiminin. İşte o okullardan birkaçı.

Astrahan Devlet Üniversitesi

1932 yılında kurulmuş olan, Rusya’nın Sovyetler Birliği döneminden kalan devlet okulu geleneğinin mirasçısıdır. 6 enstitü, 21 fakültesi bulunan okul 80 bölümde eğitim hizmeti veriyor. Rusya’nın güneyindeki Astrahan kentinde yer alıyor, ülkenin en hızlı modernleşen üniversitelerinden biri olarak sayılıyor. Türk Üniversiteleri ile de işbirliği içerisinde.

Kazan Federal Üniversitesi

Üniversitenin kendisi Rusya’da Kazan ve Volga bölgelerinin hem kültürel hem endüstriyel gelişimlerine katkıda bulunmuştur. 217 yıllık eski bir üniversitedir. Akademi ve sektörler arasında köprü görevi gören üniversite uluslararası alanda üst düzey araştırmaların merkezi haline gelmiştir. Üniversitede doğa bilimleri, fizik, matematik, BT, ekonomi, yönetim, beşeri bilimler, sosyal bilimler ve hukuk gibi pek çok alanda ve branşta lisans ve yüksek lisans çalışmaları sunulmaktadır.

Nijniy Novgorod Devlet Teknik Üniverstesi

Bünyesinde 200 profesör, 550 doçent, 1400 öğretim üyesi, 3500 personel ve 22500 aktif öğrenciyi barındıran eğitim kurumu 8 fakülteden ve 5 enstitüden oluşmaktadır. Özellikle askeri ve endüstriyel sanayi alanlarında mühendis ve bilim insanları yetiştirmektedir. Devlet kurumu Rosatom tarafından üniversite AR-GE projeleri için ana gövde olarak belirlenmiştir. 

Daha pek çok üniversitenin pek çok bölümü hakkında konuşulabilir. Sınavsız eğitim, Rusya’da mühendislik eğitimi ile ilgili merak ettikleriniz hakkında uzman eğitim danışmanlarımızla görüşebilir veya online iletişim formu üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız