DRAFT BLOG

Tüm Rusya İçerikleri
Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Rusya'da Teknik Eğitim Veren Üniversiteler

Avrupa’nın en iyi ve güçlü teknik üniversitelerini bünyesinde barındıran Rusya, bugün özellikle mühendislik eğitimi almak ve yurtdışında üniversite okumak isteyen pek çok öğrenci için iyi bir tercihtir. Rusya’da teknik eğitim veren üniversiteler, özellikle teknik bir üniversitede okumak isteyen öğrenciler için kaliteli, modern, başarılı ve ideal bir eğitim olanağı sunmaktadır.

 

Bugün en çok tercih edilen bölümlerin teknik üniversitelerde olmasından dolayı, teknik okullar, yurtdışında üniversite okumak isteyen pek çok öğrenci için gelecekteki kariyerlerinin birer yapı taşıdır diyebiliriz. Özellikle Rusya’nın köklü teknik üniversiteleri, geleceğiniz için sizi her yönden iyi ve başarılı bir şekilde hazırlarken, yurtdışında eğitim alıyor olmanın da farkını sağlayacaktır. Rusya özellikle ekonomik anlamda yaşam maliyetlerinin ucuz olmasından dolayı, yurtdışında üniversite okumak ve eğitim almak isteyen öğrenciler için tercih sebebidir. 

 

Üniversite sınavı şartı aranmaksızın, teknik bir üniversitede eğitim almayı arzu eden öğrenciler için Rusya, bu arzularını da yerine getirme konusunda, yurtdışında üniversite okumak isteyen öğrenciler için oldukça geniş imkanlar sunmaktadır. Rusya’da üniversite eğitimi gören öğrenciler, başarılı bir eğitim hayatını sürdürürken, bir yandan da yurtdışında kampüs hayatını soluyabilmenin ve pek çok farklı kültürü yakından tanıyabilmenin avantajını yaşar.

 

Rusya, günümüzde her alanda yaptığı hızlı ilerlemeler ve eğitim alanındaki köklü metodlarıyla, yurtdışı eğitimi açısından pek çok olanağın kapısını aralar. Ayrıca Rusya’daki üniversitelerin YÖK tanınırlığı bulunmaktadır. Bu durum elbette, uluslararası bir kariyer imkanının kapısını aralayabileceği gibi, Türkiye’de de bu imkanı geçerli kılar.

 

Rusya’da teknik eğitim veren üniversitelere bakacak olursak bunlardan ilki, Moskova Devlet İnşaat Üniversitesidir. Moskova Devlet İnşaat Üniversitesi, başkent Moskova’da kurulmuş olup, teknik üniversiteler arasında en çok ilgiyi çeken üniversitelerden biridir. Yaklaşık 20.000 öğrenciye eğitim olanağı sağlayan Moskova Devlet İnşaat Üniversitesi, pek çok alanda öğrenci yetiştirmektedir. Bünyesinde 1300 akademisyen bulunan üniversite, EECA üniversiteler sıralamasında 181. sırada yer almasıyla başarısını kanıtlamıştır. 

 

St. Petersburg Devlet Politeknik Üniversitesi, Rusya’nın oldukça köklü ve başarılı teknik üniversitelerinden bir diğeridir. 1899 yılından beri faaliyet gösteren üniversite, köklülük ve akademik sürecin oturmuşluğu açısından pek çok teknik üniversiteye örnek olmaktadır. Dünyanın pek çok yerinden öğrenciye hizmet veren St. Petersburg Devlet Politeknik Üniversitesi, QS Dünya Sıralaması’nda 404. sırada yer almaktadır. Ayrıca EECA sıralamasında 36. sırada yer almaktadır. Bu durum üniversiteyi elbette diğer teknik üniversitelerden açık ara kaliteli ve başarılı kılmaktadır.

 

“Farklı kültürlerden insanları bilgelikle bir araya getirip dünyayı daha iyi hale getirecek liderler yaratıyoruz.” sloganı ile öğrenci yetiştirme ve eğitim verme konusunda kaliteli bir misyon edinen RUDN Üniversitesi, Rusya’da teknik eğitim veren bir diğer üniversitedir. 31.000’den fazla öğrenciye eğitim olanağı sunan okul, bugün yurtdışında ve Rusya’da teknik bir üniversite okumak isteyen öğrenciler için tercih sıralamalarında başı çekmektedir diyebiliriz.

 

Siz de Rusya’da teknik eğitim veren bir üniversitede okumak ve Rusya’daki üniversiteler hakkında bilgi almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir, İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerimizi ziyaret edip eğitim hayatınızı en doğru şekilde planlayabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız