DRAFT BLOG

Tüm Rusya İçerikleri
Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Rusya'da Tıp Okumak: Kazan Üniversiteleri

İnsan hayatı kurtarmak gibi soylu bir görevi üstlenen tıp, bu durum sayesinde yüzyıllardır el üstünde tutulmuş bir alandır. Mezunlarının sosyal prestijini ve geleceğini hem maddi hem de manevi anlamda güven altına alan bu bölüm uzun yıllar boyunca yetenekli ve idealist öğrencileri kendisine çekmiştir. Modern teknoloji ile harmanlandıkça mucizelerine daha fazla tanık olduğumuz bu alanda alınacak bir eğitim sadece mesleki ve maddi değil aynı zamanda ruhsal bir tatmin de sağladığından dolayı çağının ötesinde bir geçerliliği mezunlarına garanti etmektedir. Özellikle Rusya’da tıp eğitimi almak istiyorsanız, Rusya’da tıp okumakla ilgili sorularınıza bu yazımızda cevap bulabilirsiniz.

Yurtdışında bulunan üniversitelere kıyasla ülkemizdeki üniversiteler maalesef ki tıp eğitimi konusunda yetersiz kalmaktadırlar. Özellikle Avrupa gerek yüzyıllardır gücüne güç katan tıp geleneği gerekse gerçekleştirdiği teknolojik ilerlemeler sayesinde yurtdışında tıp eğitiminin bayrağını taşıyan bir konuma gelmiştir. Avrupa ülkeleri arasında Tıp eğitimini en iyi veren ülkelerden birisi de Rusya’dır. Öğrencilere sınavsız eğitim imkanı sağlamasından dolayı ülkemizde son derece güç olan tıp eğitimine hazırlık sürecini bir zorunluluk olmaktan çıkartan Rusya ekonomik anlamda da diğer Avrupa ülkelerine kıyasla daha uygun fiyatlı olmasından dolayı tercih edilmektedir.

Tıp bölümünde alınacak bir yurtdışı eğitimi için en avantajlı seçenek olan Rusya’nın bu alandaki en iyi üniversitelerinden bazıları se ülkenin Kazan isimli bölgesinde bulunmaktadır. Bu bölgenin lider üniversitelerinden birisi olan Kazan Devlet Tıp Üniversitesi, Tıp eğitiminde sahip olduğu 200 yıllık tecrübe sayesinde köklü bir akademik konum edinmiş uluslararası niteliğe sahip olan bir üniversitedir. Dünyanın 57 ülkesinden 700’den fazla öğrencinin her yıl kayıt yaptırdığı Kazan Üniversitesi Rusça eğitim ile beraber İngilizce eğitim de vermektedir.

Günümüz itibariyle Kazan Devlet Tıp Üniversitesi’nde 5500’den fazla tıp öğrencisi, klinik pratisyen ve stajyer bulunmaktadır. Toplam 9 adet fakültede bulunan 65 bölüm içerisinde eğitim faaliyetlerini gerçekleştiren üniversitenin akademik kadrosu 1500 araştırmacı ve öğretim görevlisinden oluşmaktadır. Rusya’nın en eski üçüncü tıp üniversitesi olan kurum sistematik açıdan kusursuz müfredatı ve kaliteli akademisyenleri sayesinde Rusya’da tıp eğitimi görmek isteyen öğrencilerin ilk tercihlerindendir.

Kazan Federal Üniversitesi, Rusya’nın Kazan bölgesinde yurtdışı tıp eğitimi alınabilecek bir diğer köklü üniversitedir. 210 yıllık bir akademik geçmişe sahip olan kurum seçkin akademisyenleri ve öğretim konusundaki başarılarıyla uluslararası bir ün kazanmıştır. Kazan ve Volga bölgesinin toplumsal gelişimine yön veren üniversitenin benzersiz kültürü sıkı bir disiplini ve iyi bir eğitimi harmanlamaktadır. 2010 yılında “Federal” üniversite statüsüne kavuşan üniversitenin eğitim faaliyetleri her geçen gün daha yüksek bir standart yakalamaktadır. 

Rusya üniversitelerinde tıp eğitimi almak ve yurtdışı eğitim konusunda daha detaylı bilgi edinmek için İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız