DRAFT BLOG

Tüm Rusya İçerikleri
Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Rusya'da Tıp Okumak Mümkün Mü?

Yurtdışında yüksek standartlarda bir eğitim almayı düşleyip, Rusya’da Tıp eğitimi almak mümkün mü diye soruyorsanız cevabı hemen verelim. Evet!

 

Dünyanın önemli ticari merkezlerini, turistik yapılarını, benzersiz yer şekillerini bünyesinde barındıran Rusya’da, Tıp eğitimi alıyor olmanın pek çok avantajı vardır. Bunlardan ilki  yaşam maliyetlerinin oldukça düşük olmasıdır. Yaşam maliyetlerinin bu kadar düşük olduğu bir ülkede eğitim alıyor olmak, özellikle yurtdışında üniversite okumak isteyen pek çok kişi için fazlasıyla cazip bir seçenektir diyebiliriz. Yaşam maliyetlerinin düşük olduğu Rusya, köklü ve eski üniversiteleri ile de eğitim alanındaki başarısını yıllardır süren bir gelenekle günümüze kadar taşıyıp, kanıtlamıştır. Dünyanın en iyi üniversitelerinde kalifiye bir eğitim alırken, dünyanın en ucuz ülkelerinden birinde yaşıyor olmanın avantajı pek çok kişi için ilk tercih sebebidir demek herhalde yanlış olmayacaktır.

 

Rusya’nın saygın ve başarılı üniversitelerinde eğitim almış olmanın pek çok avantajı vardır. Bunlardan bir diğeri ise diplomanızın YÖK tanınırlığı olması ve AB ülkeleri tarafından geçerliliğe sahip olmasıdır. Rusya’da kaliteli bir Tıp eğitimi almakla kalmıyor, dünyanın neredeyse her yerinde geçerliliğe sahip olan bir hekimlik ünvanını da elde etmiş oluyorsunuz. Üstelik bunu sınavsız bir şekilde gerçekleştiriyorsunuz. Yani lise diplomasıyla Rusya’nın en köklü ve nitelikli okullarında üniversite ve Tıp eğitimi almak mümkün.

 

Rusya’da Hem Rusça hem de İngilizce alabileceğiniz Tıp eğitimi, yeni bir dili öğrenmenin de kapısını aralayacaktır. Bugün Rusça da en az İngilizce ve diğer diller kadar geçerliliğe sahip dünya dillerinden biridir. Uluslararası düzeyde bir Tıp eğitiminin yanında, uluslararası geçerliliğe sahip yeni bir dili de öğrenmenin avantajını sağlayan Rusya üniversiteleri, her yönden nitelikli öğrenci yetiştirmeyi misyon edinerek, öğrenciyi hedefi doğrultusunda nitelikli bir şekilde yetiştirmektedir.

 

Rusya’da vasıflı ve köklü bir Tıp eğitimi alabileceğiniz sağlam okullardan birisi RUDN Üniversitesi’dir. 1960 yılında Sovyet Birliği tarafından kurulan RUDN Üniversitesi, 1992 yılında RUDN adını almıştır. Okulun isminin açılımı Rusya Halklarının Dostluğu Üniversitesi’dir. Özellikle farklı kültürlerden pek çok öğrenciyi yetiştirebilmeyi ve eğitim almalarını sağlamayı misyon edinmiş olan RUDN Üniversitesi, 1900’den fazla sürekli eğitim programı ve 472 yüksek eğitim programı ile yurtdışında üniversite okumak isteyen herkese eğitim vermektedir. Tıp eğitimi hem Rusça, hem İngilizce olabilmektedir. 

 

Kazan Devlet Tıp Üniversitesi Rusya’da Tıp eğitimi alabileceğiniz bir diğer önemli okullardan biridir. Köklü ve uluslararası bir üniversite olan Kazan Devlet Tıp Üniversitesi, özellikle Tıp eğitimi açısından başarılı ve kalifiye bir eğitim olanağı sunmaktadır. Kazan Devlet Üniversitesi, Moskova ve St. Petersburg'daki Tıp okullarının ardından ülkenin en eski üçüncü tıp üniversitesi olup, Kazan bölgesinde Rusya Federasyonu Sağlık Bakanlığı ve Eğitim-Bilim Bakanlığı tarafından tanınan tek üniversitedir. Tıp eğitimindeki başarısını her açıdan kanıtlayan ve sergileyen üniversite, yurtdışında Tıp eğitimi almak isteyenler için ideal bir tercihtir.

 

Rusya’da Tıp eğitimi almak ve başvuru yapmak için hemen Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerini ziyaret ederek, deneyimli eğitim danışmanlarımızla yurtdışı Tıp eğitiminizi planlayabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız