DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Rusya'da Uluslararası İlişkiler Okuyabileceğiniz En İyi Üniversiteler

Batı ve Doğu Avrupa’yı birleştiren ve coğrafi açıdan Avrupa’nın büyük bir ölçütünü kaplayaran Rusya, özellikle 90’lı yıllardan bu yana, dünya sahnesine eğitim ve ekonomi alanlarında ağırlığını koymakta olan bir ülkedir. Köklü üniversiteleri ve modern eğitim metodları ile tanınan Rusya, başarılı müfredata sahip bölümleri ile eğitim alanında başı çekmektedir diyebiliriz. Pek çok kaliteli bölüme ev sahipliği yapan Rusya üniversiteleri, Uluslararası İlişkiler bölümü ile de dikkat çekmektedir. Rusya’da Uluslararası İlişkiler okuyabileceğiniz en iyi üniversitelere geçmeden önce, Rusya ve eğitim hayatıyla ilgili bilgi vermekte fayda var.

Sınavsız bir eğitim olanağının sunulduğu ve Avrupa’nın diğer ülkelerine kıyasla maddi açıdan zorlayıcı olmayan bir yaşam standardının ve eğitim koşullarının öğrencilere tanındığı ülkede, üniversite eğitimi Rusça ve İngilizce dillerinde verilmektedir. Mühendislikten Tıp bölümüne kadar pek çok bölümü bünyesinde barındıran Rusya üniversiteleri, özellikle Uluslararası İlişkiler alanında da ufuk açıcı bir deneyim vaad etmektedir.

Peki Rusya neden Uluslararası İlişkiler eğitimi almak için iyi bir tercihtir? Son zamanlarda uluslararası arenada konumunu git gide güçlendiren bir ülke olan Rusya, bunun büyük bölümünü globalleşen dünyaya ve gün geçtikçe diplomasiye daha fazla verdiği öneme borçludur. Diplomasiye verilen bu önem, ülkenin akademik yapısına kadar incelikle işlenmiştir. Rusya’nın birçok köklü üniversitesi aracılığıyla verilen Uluslararası İlişkiler eğitimi, yeterlilikleri ülke ve kıta boyunca tanınmış akademisyenlerce verilmektedir.

Uluslararası İlişkiler eğitiminin son zamanlarda yoğun bir önem kazandığı Rusya’da, sadece bu alana yönelik çalışmalar için kurulmuş bir üniversite mevcuttur. Ülkenin tarihsel ve coğrafi başkenti olan Moskova’da konumlanmış olan Moskova Uluslararası İlişkiler Üniversitesi, Avrupa Üniversiteler Birliği’ne katılan ve Bologna Süreci’ni tamamlayan ilk Rus üniversitesidir. 5.000’den fazla akademik personelin bünyesinde görev yaptığı ve 1755 yılından beri faaliyette olan MDÜ’de eğitim alan öğrenci sayısı 47.000’i aşmaktadır. Üniversite’de, 4 yıl boyunca süren Uluslararası İlişkiler eğitimi, Rusça dilinde verilmektedir. 

Moskova’da konumlanmış bir diğer köklü eğitim kurumu ise, RUDN Üniversitesidir, Rusça ve İngilizce dillerinde 4 yıllık akademik eğitim veren üniversitede 2000’i akademik dereceye sahip olan 2800 öğretim görevlisi rol almaktadır. Bu sebepten dolayı üniversite güçlü bir akademik geleneğe sahiptir ve öğrencilerine verebileceği en sağlıklı eğitimi vermektedir. Rusya’da Uluslararası İlişkiler bölümünü kalifiye bir şekilde okuyacağınız RUDN Üniversitesi, kampüs hayatı bakımından da oldukça zengin olanaklara sahiptir.

Rusya’da Uluslararası İlişkiler okuyabileceğiniz en iyi üniversitelerden bir diğeri ise 1724 yılında, Rusya’nın en büyük çarı ve ilk imparatoru olan Peter’ın kararnamesi ile kurulan St. Petersburg Devlet Üniversitesi’dir. St. Petersburg Devlet Üniversitesi 290 yıldan uzun süredir, 30.000 öğrenciye 6000 akademisyen sayesinde hizmet veren, Uluslararası İlişkiler programını Rusça ve İngilizce olarak sunan köklü bir kurumdur.

Rusya’da Uluslararası İlişkiler okuyabileceğiniz en iyi üniversitelerden birine kayıt yaptırmak için Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, İstanbul ve Ankara’da bulunan ofislerini ziyaret ederek kayıt sürecinizi en doğru şekilde başlatabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız