DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Rusya'da Yazılım Mühendisliği Okuyabileceğiniz  En İyi Teknik Üniversiteler

Rusya, uzaya ilk insan gönderen ülkedir. Teknoloji ve teknik altyapının gelişmiş olduğu Rusya'da yazılım mühendisliği eğitimi almak oldukça avantajlıdır. Teknoloji, telekomünikasyon ve mühendislik bilimleri ile ön plana çıkan Rusya üniversiteleri, yurt dışında eğitim almak isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Ülkemizde yazılım mühendisliği eğitimi birçok kaliteli üniversitede okutulmaktadır ancak öğrenciler bu bölümü okumak için üniversite sınavından yüksek puan almak zorundadır. Oysa Rusya'da üniversite sınavı derdi olmaksızın istediğiniz bölümü okuyabilirsiniz.

Astrahan Devlet Teknik Üniversitesi
Rusya'da yazılım mühendisliği okuyabileceğiniz kaliteli kurumların ilki Astrahan Devlet Teknik Üniversitesi'dir. Rusya üniversiteleri arasındaki yarışmalarda sayısız ödülü müzesine götürmeyi başaran ADTÜ aynı zamanda ICO 9001:2000 sertifikasına sahip bir eğitim kurumudur. Çok seviyeli bir eğitim öğretim sistemini içerisinde bulunduran kurum aynı anda 2 fakülte eğitimi fırsatını öğrencilerine sunarak çift diploma kazanmaya kapı aralar. Bünyesinde 13.000 aktif öğrenciyi ve 33.000 mezunu bulunduran Astrahan Devlet Teknik Üniversitesi 52 ülkeden 700’ün üzerinde yabancı öğrenciye de eğitim vermektedir.

Kuban Devlet Teknoloji Üniversitesi
Kuban Devlet Teknoloji Üniversitesi, Rusya'da yazılım mühendisliği okuyabileceğiniz bir diğer saygın kurumdur. Kuban Devlet Teknik Üniversitesi’nin akademik misyonu, dünyanın iyiliğine hizmet edecek teknolojilere ön ayak olacak öğrencileri bilgi ve bilimle donatarak hayata hazırlamaktır. Bağımsız eylemi destekleyen, öğrencilerinin ön görü yeteneklerini geliştirmelerine altyapı sunan üniversite, sorun çözmek için inisiyatif alabilen sosyal bireyler yetiştirmektedir. Kuban Devlet Teknoloji Üniversitesi aynı zamanda Rusya’nın önde gelen en büyük eğitim ve araştırma merkezlerinden birisidir.

Moskova Devlet Teknik Üniversitesi
Rusya'nın ilk teknik üniversitesi olan Moskova Devlet Teknik Üniversitesi, 1830 yılında temel bilimlerin yanı sıra çeşitli zanaatlerin öğretilmesi amacıyla "Moskova Zanaat Okulu" olarak kurulmuştur. Sadece 50 yıl içinde kaydettiği büyük başarılarla Moskova Kraliyet Teknik Okulu adını aldıktan sonra gelişmeye hızla devam etmiştir. Bu tarihten itibaren bilim ve teknoloji alanında iyi mühendislerin yetiştirilmesine başlanmıştır. 

Yurt dışında eğitim almak ve kayıt yaptırmak için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz. Ya da dilerseniz bize online iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız