DRAFT BLOG

Tüm Rusya İçerikleri
Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Rusya Eğitim Rehberi: Rusya'da Üniversite Okumak

Köklü üniversiteleri ve saygın kurumları ile Rusya, yurt dışında üniversite okumak isteyen kişilere prestijli bir eğitim hayatı sunmaktadır. Sadece lise diplomanız ile başvuru yapabileceğiniz bu kalifiye kurumlar, dünya standartlarında bir müfredata sahip olup öğrencilerini en iyi şekilde yetiştirmeyi hedeflemiş okullardır. Ayrıca Rusya, dünyanın en okumuş 10 ülkesi arasında 1 numarayı  kimseye kaptırmayarak, eğitim ve öğrenim adına kendini ortaya koymuştur. Ayrıca Rusya'da üniversite eğitimi almanın daha pek çok avantajı vardır diyebiliriz.

Rusya'da eğitim almak; İngilizce, Almanca gibi dillerden sonra en çok konuşulan dillerinden biri olan Rusça'yı yerinde öğrenme ve geliştirme olanağı tanımaktadır. Bu da sizi her zaman rakipleriniz arasında bir adım ileri çıkaracak bir durumdur. Dünyanın pek çok ülkesinden gelen yüz binlerce yabancı öğrencinin eğitim aldığı bir ülke olan Rusya, Avrupa standartlarında verdiği modern eğitimleri ile de ün salmıştır.

Rusya'da Üniversite Okumak Ve Öğrencilik Hayatı

Rusya öğrencilik hayatının en keyifli geçirildiği ülkelerden biridir. En büyük şehirleri arasında Moskova, St. Petersburg, Nijni Novgorod, Kazan, Krasnodar, Novosibirsk, Rostov, Astrahan bulunan ülkenin öğrenci dostu oluşu da, yurt dışında okul okumak isteyen kişiler için önemli bir kıstastır. Anadilinin Rusça olduğu ülkede yaygın olarak İngilizce, Almanca ve Fransızca da konuşulmaktadır.

Rusya üniversitelerinin avantajları ve sunduğu olanaklar pek geniştir diyebiliriz. Özellikle sadece lise diploması ile kayıt olabileceğiniz bu okullar, üniversite sınavı derdi olmadan size bölüm seçme ayrıcalığı tanımaktadır. Yani bir diğer deyişle, puan ve yerleşme derdi olmadan istediğiniz bölümü okuyabilirsiniz. Ayrıca Rusya üniversitelerinden alacağınız diplomalar, Avrupa Birliği ve dünyanın geri kalanında geçerlidir. Türkiye'de YÖK tanınırlığı mevcuttur. Bu sayede, mezun olduktan sonra da istediğiniz yerde iş bulma imkanına sahip olursunuz.

Rusya, uygun fiyatlı bir yurt dışı öğrenim seçeneğini köklü ve kaliteli bir yüksek öğrenim ile sunan ülkelerin başında gelir. Ekonomi, kültürel yayılma ve uluslararası etki açısından son 10 yılın süpergücü haline gelmiş bu ülke aynı zamanda Çar I. Petro ve sonrasında Çariçe Büyük Katerina zamanından beridir eğitim alanında yaptığı yatırımlar ve reformlarla da adını dünyaya duyurmuştur. Nobel ödüllü bilim insanlarının, edebiyatçıların ve sanatçıların eğitim gördüğü ve ders verdiği bir ülke olan Rusya’da yüksek öğrenim dili hem İngilizce hem de Rusça'dır. Sınavsız eğitim sunması itibariyle de çok sayıda öğrenciyi kendisine çekmeyi başaran Rusya’yı bu seçeneklerin benzerlerini sunan diğer ülkelerden ayıran en önemli özelliği ise hem yaşam koşulları hem de üniversite ücretleri açısından uygunluğudur.

Rusya üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız