DRAFT BLOG

Tüm Rusya İçerikleri
Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Rusya'nın En İyi Mühendislik Üniversiteleri

"İhtiyaçların karşılanmasında emniyet, ekonomi ve estetiğin göz önüne alınmasıdır." 

 

Bugün “mühendislik ne demektir?” diye sorduğumuzda, mühendislik felsefesinin bize verdiği cevap, mühendisliğin multidisipliner bir yaklaşımdan oluştuğunu göstermektedir. Hiç kuşkusuz pek çok önemli alandan biri olan mühendislik, günümüzde oldukça rağbet gören bir meslek haline gelmiş ve üniversiteler için de oldukça yaygın bir bölüm olmuştur.

 

Rusya özellikle mühendislik alanındaki başarılı eğitimi açısından, yurtdışında mühendislik okumak isteyenler için ideal bir tercih sebebidir diyebiliriz. Bunun yanı sıra Rusya, sınavsız eğitim uyguladığı için de yine yurtdışında eğitim almak ya da yurtdışında mühendislik okumak isteyen öğrenciler için geniş olanaklar sunmaktadır.

 

Rusya’da eğitimin hem Rusça hem İngilizce olması seçenekleri ile de öğrenciye iki seçenekli bir dilde eğitim imkanı sunarken, elbette Rusça’yı da yerinde öğrenme avantajı sağlıyor. Rusya üniversitelerinde başarılı ve vizyonu geniş bir mühendislik eğitimi alırken sadece bununla kalmıyor, aldığınız eğitim ile de diplomanızın Avrupa Birliği ve YÖK tanınırlığı olması sebebiyle size uluslararası bir iş imkanının penceresi aralanmış oluyor.

 

Ayrıca Rusya’da yaşam maliyetleri oldukça idealdir. Kaliteli bir mühendislik eğitimi alırken bir yandan da ucuz ve ideal yaşam maliyetleri ile çok zorlanmadan öğrenim hayatınızı sürdürebilir, öğrencilik hayatınızın keyfini, pahalılık derdi olmadan çıkarabilirsiniz. 

 

Rusya’nın en iyi mühendislik üniversitelerine bakacak olursak, bunlardan ilki hiç kuşkusuz Moskova Devlet İnşaat Üniversitesidir. Üniversitedeki eğitiminin başarısını EECA üniversiteler sıralamasında 181. sırada yer alması, BRICS ülkeleri üniversiteleri sıralamasında da 134. sırada yer almasından anlayabiliriz. Rusya’da mühendislik eğitimi almak isteyen öğrenciler için Moskova Devlet İnşaat Üniversitesi, iyi bir eğitim olanağı sunmaktadır.

 

1899 yılından beri faaliyet gösteren Petersburg Devlet Politeknik Üniversitesi ise Rusya’nın en iyi mühendislik üniversiteleri arasında en rağbet görenlerden biridir. Üniversite birçok akademik kurum ve sanayi şirketi ile ortak çalışmalar yürütmektedir. Ayrıca QS Dünya Sıralamasında 404. sırada yer alırken, EECA Sıralamasında 36. sırada, BRICS Ülkeleri sıralamasında ise 55. sıradadır. Bu sıralamalar elbette Petersburg Devlet Politeknik Üniversitesi’ni mühendislik ve diğer programlar için tercih edilebilir yapmaktadır.

 

Nizhniy Novgorod Devlet İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi, Rusya’nın bir diğer önemli kurumudur. Özellikle İnşaat Mühendisliği bölümünün eğitim ve akademik seviyesi dolayısıyla, dünyanın pek çok yerinden gelip Rusya’da mühendislik okumak isteyenler için modern ve vasıflı bir öğrenim hayatı sunar. Ayrıca mühendislik eğitiminin yanında eğitim, bilim ve inovasyon alanlarında da faaliyet gösteren Nizhniy Novgorod Devlet İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi, yaklaşık 23 bin öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

 

Draft Yurtdışı Eğitim’in İstanbul, İzmir ve Ankara’da bulunan donanımlı ve uzman eğitim danışmanlarıyla siz de Rusya’nın en iyi mühendislik üniversiteleri hakkında daha detaylı bilgi alabilir, ayrıca yurtdışında üniversite okumak, yurtdışında yüksek lisans yapmak, yurtdışında ve Rusya’da sınavsız eğitim hakkına sahip olmak gibi konular için aklınızda kalan tüm sorularınıza cevap alabilirsiniz. İyi bir eğitim, iyi bir planlama ile başlar. Bu planlamayı beraber yapabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız