DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Rusya'nın En Uygun Bütçeli Üniversiteleri

Rusya üniversiteleri öncelikle mühendislik ve teknik eğitim alanlarındaki kalitesiyle biliniyor.  Devlet özellikle bu bölümlere ciddi yatırımlar yapıyor. Ayrıca bu büyük ülke sınavsız üniversiteler denince akla gelen ilk ülkelerden biri. Bu sistem burada en düzgün haliyle uygulanmaktadır. Yurt dışında eğitim almayı planlayan ülkemiz öğrenci adaylarının, teknik eğitim heveslilerinin en çok tercih ettikleri ülkelerin başında gelmektedir Rusya. 

Rusya’da eğitim Batı Avrupa’daki pek çok ülkeye nazaran daha uygun koşullarda sunulmaktadır. Burada gerek yaşam giderleri, gerek harç masrafları bu bahsettiğimiz ülkelere nazaran daha ucuzdur. En iyi Rusya üniversiteleri arasına giren bu okullardan, harç masraflarının uygunluğu ile öne çıkan bazılarını birlikte inceleyelim... 

Kazan Devlet Enerji Üniversitesi

Kazan Devlet Enerji Üniversitesi 1968 yılında Rusya’nın Kazan ilinde kurulmuştur. Dokuz yıl boyunca üniversiteye Rusya Bilimler Akademisi üyesi, Rusya Bilim ve Teknoloji Federasyonu’nun onurlu bir çalışanı ve teknik bilimler doktoru Tataristan Cumhuriyeti vatandaşı, Prof. Yuri G. Nazmeev başkanlık etti.  Kazan Devlet Enerji Mühendisliği Üniversitesi, Rusya Federasyonu'nda yükseköğretim veren üç özelleşmiş elektrik mühendisliği kurumundan (diğer ikisi Moskova Güç Mühendisliği Enstitüsü (Teknik Üniversitesi) ve İvanovo Devlet Enerji Mühendisliği Üniversitesi) ve dünyanın önde gelen üniversitelerinden bir tanesidir. 

Astrahan Devlet Üniversitesi

1932 yılından bu yana faaliyet gösteren Astrahan Devlet Üniversitesi, son derece prestijli devlet üniversitelerinin bulunduğu ülkenin en iyilerindendir. 6 enstitünün, 21 fakültenin, 82 bölümün ve 40’ı aşkın araştırma kurumunun merkezleri ve laboratuvarlarının bulunduğu üniversite 20.000 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. 
6 yurt binası ve 37 bilgisayar merkezini de içinde bulunduran kurum son teknoloji imkanlarla donatılmıştır. Hazar Bölgesi’nin en büyük çok amaçlı eğitim kurumlarından birisi olan Astrahan Devlet Üniversitesi Rusya’nın en hızlı ve teknolojik modernleşen üniversitelerinden olup önemli Türk üniversiteleri ile de işbirliği yapmaktadır.

Nijniy Novgorod Devlet Politeknik Üniversitesi

Nijniy Novgorod Devlet Politeknik Üniversitesi, 1 Ekim 1917'de Varşova Politeknik Enstitüsü temel alınarak Nijniy Novgorod Politeknik Enstitüsü adıyla kurulmuştur. Daha sonra Gorki Politeknik Enstitüsü adını alan üniversite, 1980'de Kızıl Emek Nişanına layık görülmüştür. Nijniy Novgorod Politeknik Enstitüsü, 24 Aralık 1992'de Rusya Federasyonu Bilim, Yükseköğrenim ve Teknoloji Politikaları Bakanlığı kararnamesiyle "Nijniy Novgorod Devlet Teknik Üniversitesi" adını almıştır. Üniversitede tam zamanlı eğitim programları çeşitli enstitüler tarafından sağlanmaktadır. Nijniy Novgorod Devlet Politeknik Üniversitesi'nde teknik eğitimin neredeyse her alanında çok çeşitli ve kaliteli lisans ve yüksek lisans programları bulunmaktadır.

Bize Ulaşın

Rusya’daki uygun bütçeli okullar, en iyi Rusya üniversiteleri ve daha fazlası hakkında konuşmak için uzman eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Bunu yapmak için internet sitemizde yer alan online iletişim formunu doldurmanız yeterlidir. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız