DRAFT BLOG

Tüm Rusya İçerikleri
Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Rusya’nın Teknik Üniversiteleri: Moskova Devlet Teknik Üniversitesi

Yüzyıllardır ülkenin politik, kültürel ve ekonomik merkezi olan Moskova,  “uyumayan şehir” olarak nitelendirilir. Rusya Federasyonu’nun başkenti olarak, geniş Rus topraklarının can damarlarının buluştuğu nokta olarak ülkenin adeta kalbidir. Rusya’nın tarih boyunca geçirdiği tüm önemli olaylara tanıklık etmiş olan Moskova, ziyaretçilerine bu tarihi değeri özenle yansıtmaktadır. 

Her yıl binlerce yabancı öğrenciye ev sahipliği yapan Rusya, kültürel değerleri, sosyal etkinlikleri ve kaliteli üniversiteleri ile öğrencilerine köklü bir eğitimden çok daha fazlasını sunmaktadır. Dil okulları, üniversiteleri ve diğer eğitim ve araştırma kurumlarının kalitesi sayesinde dünya çapında her alanda eğitim almak isteyen kişilerin tercih ettiği bir ülke haline gelmiştir. 

İngiltere merkezli bir ajans olan Quacquarelli Symonds’ın 2018 yılında hazırladığı hazırladığı BRICS’in en iyi üniversiteleri sıralamasında ilk 50'ye Rusya'dan 10 üniversite girmiştir. Dünyanın en iyi okullarının belirlendiği bu listede yer alan 10 Rusya Üniversitesinden biri de Moskova Devlet Teknik Üniversitesidir. 33. sırada yer alan bu okul, Rusya’nın en iyi teknik üniversitesi olarak değerlendirilmektedir. 

Lisans eğitiminin 4 yıl sürdüğü MDTÜ’de, eğitim dili Rusçadır. 1 yıl boyunca yoğun bir şekilde Rusça eğitimi alabildiğiniz MDTÜ’de, Makine Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Gemi Mühendisliği, Robotik gibi alanlarda eğitim alabilirsiniz. Bilim ve teknoloji alanlarında iyi mühendisler yetiştirmeyi hedefleyen Moskova Devlet Teknik Üniversitesi, eğitim çalışmalarında geleceğe dönük bir yaklaşımı benimsemiştir. Yüksek teknoloji endüstrisine yönelik insan kaynakları için zemin oluşturan Moskova Devlet Teknik Üniversitesi, öğrencilerini piyasaya yakın tutarak onlara pratiğe dayalı bir eğitim vermeyi gözetmektedir. 

Rusya’da eğitim alabileceğiniz en iyi teknik üniversiteler ve Moskova Devlet Teknik Üniversitesi hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İstanbul, İzmir ve Ankara’da bulunan Draft Yurtdışı Eğitim ofislerine gelerek alanlarında uzman ve deneyim sahibi danışmanlarımız ile birebir görüşebilir, dilerseniz öncesinde telefon ve canlı destek hattı üzerinde bilgi ve randevu alabilirsiniz. Geleceğinizi planlarken yanınızda profesyonel isimler olsun istiyorsanız, vakit kaybetmeden Draft Yurtdışı Eğitim’e gelin.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız