DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Rusya Üniversiteleri Ve Rusya'da Yaşam

Öğrenci dostu olan ülkelerin başında gelen Rusya; gerek köklü eğitimi açısından, gerekse turistik açıdan ülkemiz vatandaşlarının sıklıkla ziyaret ettiği bir ülkedir. Rusya, dünyanın pek çok ülkesinden gelen yüz binlerce yabancı öğrencinin eğitim aldığı bir ülkedir. Bu uluslararası ortamda yabancılık çekmeyecek, pek çok kültürü tanıma fırsatı bulabilirsiniz. Bölgemizin ve dünyanın önemli merkezlerinden biri olan Rusya'da eğitim almak, pek çok açıdan avantajlı bir tercihtir. Rusya üniversitelerinde bölüm tercihi çoğu zaman diploma puanından ziyade isteğe göre yapılmaktadır. Üniversite puanına gerek kalmadan, lise diplomanız ve transkriptiniz ile Rusya üniversitelerine kayıt yaptırabilir ve eğitiminize başlayabilirsiniz. Rusya üniversitelerinden alacağınız diplomalar, Avrupa Birliği ve dünyanın geri kalanında geçerlidir. 

Saygın Ve Köklü Rusya Üniversiteleri
Ülkede bir çok saygın yükseköğrenim kurumu vardır. Bunlardan bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz: Astrahan Devlet Teknik Üniversitesi, Kazan Devlet Teknoloji Üniversitesi, Kazan Ulusal Araştırma Teknik Üniversitesi, Moskova Devlet Teknik Üniversitesi, Moskova Devlet Tıp Üniversitesi Sechenov, Nijniy Novgorod Devlet Dil Üniversitesi, Nijniy Novgorod Devlet Teknik Üniversitesi, St.Petersburg Devlet Üniversitesi. Daha bir çok saygın kurum ve üniversite ülkede yer almaktadır. Bu kurumlarda sosyal bilimlerden sayısal bilimlere, güzel sanatlardan tıp eğitimine kadar bir çok programda eğitim alma imkanınız bulunmaktadır.

Rusya'da Yaşam
Rusya'da öğrencilere uygun bir çok konaklama seçeneği yer almaktadır. Ev, apart ya da öğrenci yurtları uygun bütçeli olup öğrencilerin rahatlıkla konaklama sağlayabileceği şehirlerde yer almaktadır. Rusya'da otel ve hostel fiyatları da oldukça uygundur ancak öğrenciler genellikle öğrenci yurtlarını, tek kişilik apartları ya da bir kaç kişi ile kiralayabildikleri evleri tercih edebilmektedirler. Rusya'da ev kiraları 800 ila 1200 Türk Lirası arasında değişkenlik göstermektedir. Öğrenci yurtlarının fiyatları ise daha düşüktür. Dünya'nın en iyi demiryolu sistemine sahip olan Rusya'da tramvay, metro vb. gibi araçlar ulaşım konusunda en rahat seçenekler arasında yer almaktadır. Rusya'da hemen her şeyde olduğu gibi ulaşım maliyetleri de oldukça düşüktür. Öğrenciler aylık 30 Lira'lık bir paso ile ulaşımlarını rahatlıkla gerçekleştirebilmektedirler. Tek yönlü bilet maliyeti ise yaklaşık 1 Lira civarındadır.

Rusya üniversitelerine kayıt olmak ve detaylı bilgi almak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız