DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Sadece Lise Diplomanızla Tıp Okuyabilirsiniz

Evet yanlış duymadınız! Sadece lise diplomanız ile Tıp okuyabilirsiniz. Üstelik bunu dünyanın en iyi üniversitelerinden birinde yapmanız mümkün!

Tıp eğitimi, günümüzde en saygın eğitimlerden ve mesleklerden biridir. Dünyanın pek çok yerindeki üniversitede, kaliteli ve saygın bir Tıp fakültesinde, yurtdışı eğitimi alabilirsiniz. Ama özellikle bazı okullar, bu konuda uzman tıpçılar yetiştirerek, kendi alanında saygın bir konuma erişmişlerdir. Avrupa'nın pek çok yerinde bulunan bu prestijli fakülteler, öğrencilerine en modern imkanları sunarak onları kariyerlerine hazırlamaktadırlar. Peki bu kurumlar hangileridir?

Sumy Devlet Üniversitesi ve Tıp Eğitimi

Sumy Devlet Üniversitesi, Ukrayna'nın Kuzey doğusunda eğitim vermektedir. 1948 yılında kurulan bu değerli okul, Avrupa'nın en iyi Tıp eğitimlerinden birini sunmaktadır. Sadece lise diplomanız ile kayıt olabileceğiniz okul, Times Yüksek Öğretim Dünya Üniversiteleri Sıralamaları ile dünyanın en iyi üniversiteleri arasına girmeyi başarmıştır. Ukrayna'da bulunmasından dolayı eğitim ücretlerinin bir hayli düşük olduğu okulda kaliteli bir eğitim alırken, paranız da cebinizde kalacaktır. Vakit kaybetmeden ve hiç tereddüt etmeden Tıp eğitimi almak için bu okula kayıt yaptırabilirsiniz.

Letonya Üniversitesi ve Tıp Eğitimi

1919 yılında kurulan Letonya Üniversitesi, Avrupa'nın en eski ve köklü okulları arasında yer almaktadır. Lise diploması ile kayıt olabileceğiniz okulun Tıp eğitimi, Avrupa'nın önde gelen eğitimlerinden biridir. İngilizce, Fransızca ve Almanca dillerinde eğitim imkanı sunan okul, yabancı dilini geliştirmek isteyen öğrenciler için de kaçınılmaz bir fırsattır. Üniversite sınavı stresi olmadan, rahat bir şekilde kayıt olacağınız okulun kampüsünde pek çok sosyal etkinlik sizleri beklemektedir.

Varna Tıp Üniversitesi ve Tıp Eğitimi

Bulgaristan'ın en önemli Tıp okullarından biri olan Varna Tıp Üniversitesi, Bulgaristan'ın Kuzeydoğusu'nda ve Karadeniz’in kıyısında bulunan Varna'da bulunmaktadır. 1 Ekim 1961'de kurulan okulda bugüne kadar toplam 9375 Bulgaristan vatandaşı ve 45 ülkeden 977 kişi yüksek eğitim almıştır. Bulgarca ve İngilizce dillerinde eğitim veren kurumun bölümleri arasında Sağlık Bakımı, Tıp Menajeri, Eczacılık, Tıp ve Diş Hekimliği bulunur. Tıp Fakültesinde 246 öğretim görevlisi bulunmaktadır ve hepsi de profesyonel bir akademik kadrodan oluşmaktadır.

Üniversite sınavı derdi ve stresi olmadan harika bir Tıp eğitimi almak ve diğer yurtdışı okulları hakkında bilgi edinmek için Draft Yurtdışı Eğitim'in İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerini ziyaret edebilirsiniz. Yurtdışında Tıp eğitimi konusunda uzman eğitim danışmanlarımız size yardımcı olacaklardır. Hayallerinizdeki Tıp eğitimi, artık o kadar zor değil!

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız