DRAFT BLOG

Tüm Rusya İçerikleri
Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Sağlık Alanında Ön Plana Çıkan Rusya Üniversiteleri

Dünyanın en köklü ve prestijli üniversitelerine ev sahipliği yapması ile ün salan Rusya, yurt dışında eğitim almak isteyen pek çok kişinin tercih noktalarından biri olmaya devam etmektedir. Bünyesinde barındırdığı üniversiteler modern eğitim anlayışını gelenekselci bir yapı ile bütünleştirerek, eğitim konusunda vizyonu geniş ve saygın bir tavır sergilemektedir. Özellikle sağlık bilimleri alanlarında kaliteli eğitimler vermesi ile bilinen Rusya üniversiteleri, dünyanın pek çok yerinden öğrenciyi de bünyesinde barındırmaktadır. Binlerce öğrencinin eğitim aldığı Rusya üniversiteleri, akademik anlamda büyük başarılar elde etmek isteyenler için oldukça iyi bir tercihtir diyebiliriz. Peki sağlık alanında ön plana çıkan Rusya üniversiteleri hangileridir?

Dünyanın En Saygın Tıp Üniversitelerinden Biri: Moskova Devlet Tıp Üniversitesi

Rusya’nın ilk Tıp üniversitesi olan Moskova Devlet Tıp Üniversitesi, ülkenin en köklü ve başarılı Tıp eğitimini veren eğitim kurumudur. İmparatoriçe Elizabeth’in hükümdarlığı sırasında 1755 yılında Moskova İmparatorluk Üniversitesi Tıp Fakültesi olarak kurulan eğitim kurumunda dersler 1758 yılında başlamıştır. Toplam kayıtlı öğrencisinin 40.000 civarında olduğu üniversitede 8.500 profesör görev yapmakta ve 80 farklı ülkeden gelen yabancı öğrenciler 5.000’lik bir nüfus oluşturmaktadırlar. Önde gelen uluslararası kuruluşlarla anlaşma yapmış olan üniversite UNESCO ve Dünya Bankası ile birlikte çalışmaktadır. Sayısız uluslararası derneğe üye olan bu prestijli eğitim kurumunun aynı zamanda 300 farklı üniversite ile resmi anlaşması mevcuttur.

 Kazan Devlet Tıp Üniversitesi İle Farkı Yakalayın

Tıp eğitiminde 200 yıllık tecrübesiyle, Kazan Devlet Tıp Üniversitesi köklü ve uluslararası nitelik taşıyan bir üniversitedir. Üniversiteye her yıl dünyanın 57 ülkesinden 700'den fazla öğrenci kayıt yaptırmakta olup bunların yarısı İngilizce eğitim alır. Bunun yanı sıra, Rusya'nın uzak bölgelerinden ve komşu bölgelerden gelen pek çok öğrenci de KDTÜ bünyesinde eğitim görmektedir. Uluslararası eğitim, KDTÜ'nün önceliklerinden biridir. Kazan Devlet Üniversitesi, Moskova ve St. Petersburg'daki tıp üniversitelerinin ardından ülkenin en eski üçüncü tıp üniversitesi olup Kazan bölgesinde Rusya Federasyonu Sağlık Bakanlığı ve Eğitim-Bilim Bakanlığı tarafından tanınan tek üniversitedir. Aynı zamanda Dünya Sağlık Örgütü AVICENNA Tıp Dizini listesinde de yer alır. ECFMG (ABD), AMG, GMC ve MCI gibi prestijli uluslararası tıp konseyleri tarafından da tanınmaktadır.

 Rusya'da saygın bir sağlık eğitimi almak ve Rusya üniversiteleri hakkında detaylı bilgi edinmek için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız