DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Sağlık Eğitiminde Öne Çıkan Üniversite Ve Ülkeler Hangileridir?

Sağlık eğitimi, kendisini bu alanda geliştirmek isteyen idealist öğrenciler tarafından sık sık tercih edilen bir eğitimdir. Sağlık eğitimi almak isteyen öğrenciler aldıkları eğitimin sonunda iyi ve gıpta edilen sağlık çalışanları olurlar. Bu sayede iyi bir  maaş ve prestijli bir kariyer ile iş hayatlarına başlayan öğrencilerin çoğu sağlık kariyerini sık sık tercih etmektedir.

Türkiye’de bulunan pek çok üniversite sağlık eğitimi vermektedir fakat Türkiye’deki sağlık eğitimi ne yazık ki yurtdışı okullarına göre çok avantajlı değildir. Bu sebeple iyi bir sağlık eğitimi almak isteyen pek çok öğrenci Avrupa’da eğitim almaya yönelmektedirler. Draft Yurtdışı Eğitim ailesi olarak Avrupa’da sağlık eğitimi alabileceğiniz üniversiteleri ve ülkeleri sizler için bir araya getirdik.

Sağlık Bilimleri – Roma Sapienza Üniversitesi

İlk adı “Studium Urbis” olan bu kurum 1303 yılında Papa Sekizinci Boniface tarafından oluşturulmuş bir üniversitedir. 1660 yılında yeni binasına taşındıktan sonra Sapienza olarak anılmaya başlayan bu üniversite son derece bilinen bir eğitim kurumudur. Roma’da bulunan Sapienza Üniversitesi sağlık ve sağlık bilimleri alanında İtalya’da bulunan en iyi üniversiteler arasında parmakla gösterilen bir eğitim kurumudur. İtalya’nın başkentinde bulunmasından dolayı Sapienza Üniversitesi son derece gelişmiş teknolojik imkanlara sahiptir. 115.000 adet öğrenciye sahip olan kurumun öğrencilerinin 5.500’ü diğer ülkelerden gelen farklı uyruklara sahip öğrencilerdir. Kurumun 4.000 kadar akademisyenden oluşan bir akademik kadrosu da mevcuttur.

Sağlık Bilimleri – Münih Teknik Üniversitesi

Almanya’nın en bayındır kentlerinden olan Münih’te bulunan Münih Teknik Üniversitesi sağlık eğitimi almak için son derece idealdir.1868 yılında kurulmuş son derece köklü bir üniversitedir. Tıbbın somut imkanlarının en çok geliştiği ülkelerden birisi olan Almanya’da konumlanması üniversiteyi rakiplerine kıyasla tercih edilir bir okul hale getirmiştir.

Sağlık Yüksekokulu – Manastır Üniversitesi

Atatürk’ün de eğitim aldığı Manastır şehrinde bulunan bu eğitim kurumu Makedonya’nın en iyi sağlık eğitimlerinden birisini veren yüksekokullardan birisine ev sahipliği yapmaktadır. Manastır Üniversitesi bununla birlikte Makedonya’nın kültürel geçmişi en güçlü şehirlerinden birisinde bulunduğundan dolayı pek çok öğrenci tarafından da tercih edilmektedir.

Sağlık Yöneticiliği – Plovdiv Tıp Üniversitesi

Tıp fakültesi olarak 1945 yılında kurulan Plovdiv Tıp Üniversitesi Bulgaristan’ın en ileri düzey eğitim kurumları arasında gösterilmektedir. 1974 yılında okulun Diş Hekimliği fakültesi kurulmuştur ve 1997 yılında okul “Plovdiv Tıp Üniversitesi” adını almıştır. Plovdiv Tıp Üniversitesi’nin herhangi bir taban puanı yoktur ve okula giriş için yüksek öğrenim sınavı şartı aranmamaktadır. Kimya ve Biyoloji derslerinin ortalamasının 3 olması Plovdiv Tıp Üniversitesi’nde eğitim almak için yeterli bir şarttır.

Avrupa’da kaliteli bir sağlık eğitimi almak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız