DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sahip Olduğu 500'e Yakın Üniversite İle  Polonya'da Eğitim Fırsatları

Yurt dışı eğitimi dendiği zaman akla ilk gelen ülkelerden biri Polonya'dır. Bunun en büyük sebebi, ülkede bulunan kaliteli üniversitelerin yanında Polonya'nın öğrenci dostu bir ülke olmasıdır. Yani Polonya'da bir üniversiteye kayıt olduğunuz zaman, dünyanın en prestijli eğitimini alırken bir yandan da uygun yaşam maliyetleri ile harika bir üniversite hayatı geçirebilirsiniz.

Avrupa'nın Gözbebeği: Polonya

Polonya; yaklaşık 310 özel üniversite ve 138 devlet üniversitesi ile eğitim alanında ön plana çıkan ülkelerden olmayı başarmıştır. Üniversite sayısının bu denli fazla olması, Avrupa’nın diğer ülkelerine göre eğitim ücretlerinin düşük kalmasına da katkıda bulunmuştur. Polonya yükseköğrenime önem veren bir ülkedir ve ciddiyetle uygulanan gelişmiş eğitim politikalarına sahiptir. Polonya’da okumanın avantajlarından bahsetmek gerekirse; dünyanın en iyi üniversiteleri listesine giren 8 tane okula ev sahipliği yapmaktadır. Bu okullardan alacağınız diploma tüm Avrupa’da geçerliliğe sahip olup denklik alma konusunda sorun yaşama ihtimaliniz çok düşüktür. Diğer taraftan, az önce de belirttiğimiz gibi bir Schengen ülkesi olan Polonya’dan uzun süreli Schengen vizesi alarak üniversite eğitimi almaya gittiğiniz takdirde, fırsat buldukça Avrupa’nın hemen hemen her ülkesini ziyaret edebilir, merak ettiğiniz pek çok ülkeyi serbest dolaşım izninizden faydalanarak gidip görebilirsiniz. Bu vizeye dahil ülkeler arasında seyahat etmek hem serbesttir hem de maliyetleri çok yüksek değildir, kolayca gidip gelebilirsiniz.

Polonya'da Okumanın Faydaları

Polonya’da eğitim alırken pek çok avantajdan yararlanma olanağı vardır. Dünya standartlarında eğitim şansı yakalarken YÖK denkliği sayesinde ülkemizde de iş olanağı ortaya çıkmaktadır. AB ülkeleri tarafından tanınan Polonya’daki üniversitelerin diplomaları ile kariyer şansınız artmaktadır. Türkiye’de bulunan vakıf üniversitelerinden çok daha ekonomik bir eğitim alma şansı bulunur. Polonya’da okumak için eğitim ve diğer masraflar oldukça ekonomik olması nedeniyle yüksek maliyet gerektirmeden eğitim alma olanağını beraberinde sunmaktadır. Ayrıca Polonya üniversitelerinde lisans eğitimi birçok bölümde 3 yıl olarak verilmektedir. Bu da hayata bir yıl daha erken atılma fırsatı tanıyacaktır.

Polonya üniversiteleri hakkında geniş ve sağlıklı bilgi edinmek için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizde bizleri ziyaret edebilir ya da iletişim formundan bize ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız