DRAFT BLOG

Sanat ve Tasarımın Beşiği İtalya'da İç Mimarlık Eğitimi

İtalya; görkemli mimarisi, gotik sanatı, moda ve tasarımın beşiği olması ile Avrupa'nın en önemli ülkelerinden biridir. Burada alınacak bir iç mimarlık eğitimi sizi her anlamda donanımlı bir öğrenci yapmakla kalmayacak, aynı zamanda uluslararası arenada kendinize yer bulma şansı bulacaksınız. İtalya üniversitelerinden mezun olduğunuzda her yerde geçerliliğe sahip bir diplomanın sahibi olacak ve mesleğinizi dilediğiniz yerde yapma şansı bulacaksınız diyebiliriz. Peki İtalya'da iç mimarlık eğitimi en iyi nerede alınır?

Istituto Europeo di Design
Istituto Europeo di Design okulu 50 yıldan fazladır dizayn, moda ve görsel iletişim alanlarında eğitim vermekte ve araştırmalar yürütmektedir. Bugün IED birinci sınıf akademik diplomalar veren ve lisans, yüksek lisans gibi dereceler sunan,  sürekli büyüyen uluslararası bir ağ konumundadır. Bu ağın en önemli parçaları ise IED’nin Roma, Torino, Madrid, Barselona, Sao Paulo, Venedik, Floransa ve Cagliari’de bulunan okullarıdır. Önde gelen kuruluşlarla ortaklıklar, IED’nin eğitim sisteminde çok önemli bir yer kaplar ve bütün süreçlerde öğrencilere kolaylık sağlar. IED’nin iş dünyası ile olan sürekli ve aktif ilişkisinin bir sonucu olarak 200’den fazla firma her yıl öğrencilerin eğitim programlarına çeşitli şekillerde katkıda bulunmaktadır.

Politecnico di Milano
Politecnico di Milano, dünyanın en kaliteli ilk 1000 üniversitesi arasına yer alan saygın bir kurumdur. Politecnico Milano (POLIMI), mühendis, mimar ve endüstriyel tasarımcılar yetiştiren bir bilim-teknoloji üniversitesidir. Üniversite, öğretim ve araştırma faaliyetlerinde kalite ve inovasyona odaklanmış, deneysel araştırma ve teknoloji transferi yoluyla iş ve üretim dünyası ile verimli bir ilişki geliştirmiştir. Çalışacağı dünyayı bilmek, öğrencilerin eğitiminde hayati önem taşır. POLIMI’de sanayi dünyasının ve kamu idaresinin ihtiyaçlarına atıfta bulunarak, yeni yollar izlemek ve sürekli ve hızlı inovasyon ihtiyacını göz önüne almak suretiyle araştırmalar kolaylaştırılmaktadır. Birçok durumda Fondazione Politecnico ve Politecnico'nun ait olduğu konsorsiyumlar tarafından desteklenen endüstriyle ittifak, üniversitenin faaliyet gösterdiği bölgelerdeki iş olanaklarını takip etmesine izin verir.

Siz de İtalya'da iç mimarlık eğitimi almak ve kayıt yaptırmak için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ya da bize online iletişim formundan ulaşabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız