DRAFT BLOG

Tüm Bosna Hersek İçerikleri
Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurtdışı Eğitimi Soru Cevap Vol2 (yurtdışında okumak)

Yurtdışında okumak için gerekli olan evraklar nelerdir, son kayıt tarihleri nedir, devam zorunluluğu, burs imkânı gibi pek çok sorunuza cevap bulabileceğiniz bu videomuzda yurtdışı dil okulu ilgili de bilgi vermeye çalıştık.

Saraybosna'da Üniversite Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Avrupa’da üniversite eğitimi, pek çok gencin hayali. Geçmişte korkulan fakat şimdilerde ise sınavsız üniversitelerin puansız bölümleri ile son derece kolay hale gelen yurt dışı eğitimine yönelim her yıl daha fazla artmaktadır. Uygun harç ücretli okullar, farklı ülkelerdeki avantajlar yüz güldürmektedir fakat bu konumda ise üniversiteler arasındaki kalite farkları ve sundukları avantajlar, tercihlerin değişmesine sebep olmaktadır. Saraybosna’da eğitim bu açıdan, pek çok öğrenci için öne çıkan bir şehir. Tabii ki de yalnızca bir şehir olarak değil. Saraybosna’da üniversite eğitimini cazip, tercih edilebilir kılan şey, gençliğine rağmen adını koca harflerle bölgeye yerleştirmiş olan Uluslararası Saraybosna Üniversitesi’nin (IUS) varlığıdır. Ve bu üniversitede eğitim almak için yapmanız gereken sadece lise not dökümünüzle başvuruda bulunmak.

Yenilikçi, Dinamik Üniversite

Tam bir 21. yüzyıl üniversitesi olan okulda tüm sınıflar ve laboratuvarlar en güncel teknolojik aygıtlarla donatılmıştır. Bu donanımların hepsi her yıl güncellenmektedir. Akademik kadrosu bölgedeki en genç, en dinamik ve en yenilikçi akademisyenleri de, geçmişten büyük bir birikim getiren deneyimli öğretim görevlilerini de içermektedir. İngilizce dilinde eğitim veren bir üniversite olarak, eğitim verdiği her alanda, öğrencileri çağımızın çalışma ve akademik yaşamına hazırlayan önemli bir yüksek öğretim kurumudur. Özellikle Türkiye’den her yıl daha fazla öğrenci Uluslararası Saraybosna Üniversitesi’ni tercih etmektedir. 

Yaşam Giderleri

Saraybosna’da böylesi kaliteli bir eğitimin yanı sıra, uygun yaşam giderleri de öğrencilerin yüzünü güldürmektedir. Saraybosna’da ortalama yaşam giderleriniz ayda 200-300 euroya tamamiyle karşılanabilir durumdadır. Konaklama için birçok seçeneğiniz var fakat Uluslararası Saraybosna Üniversitesi’nin yurtları hem tam teşekküllü oluşuyla, hem de okulda okuyan öğrencilerin sosyal iletişimlerini geliştirme özelliğiyle genel olarak tercih edilmektedir. Yani başlıkta sorduğumuz sorunun cevabı bu şekilde “evet” olmuş oluyor: Uluslararası Saraybosna Üniversitesi’nde yurt imkanı vardır. 

Uzaktaki Ülkelerimiz

Türk kültüründen çok da uzak olmayan bir ülke olarak Saraybosna, ülkemizden gidecek olan öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bu ülkenin ne insanlarını, ne şehirlerini, ne köylerini, ne doğal alanlarını, ne yemeklerini, ne de müziğini kendi yaşantınıza yabancı bulmayacaksınız. Avrupa’nın göbeğinde hem yeni, hem de tanıdık bir ülke keşfetme deneyimine hazır olun. 

Uluslararası Saraybosna Üniversitesi hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki online iletişim formunu doldurabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız