DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Sınav Derdi Olmadan Ukrayna'da  Üniversite Eğitimi Almak Mümkün mü?

Doğu Avrupa'nın ilgi çekici ülkelerinden biri olan Ukrayna, bugün birçok öğrenci tarafından üniversite eğitimi için tercih edilen ülkelerin başında gelmektedir. Özellikle ülkemizden birçok öğrencinin başvuruda bulunduğu Ukrayna üniversiteleri, köklü geçmişi ile bünyesindeki öğrencilere kalifiye bir öğrenim hayatı sunmaktadır. Ukrayna üniversiteleri kaliteli eğitimlerinin yanı sıra sınavsız eğitimleri ile de dikkat çekmektedir. Bir başka deyişle sadece lise diplomanız ile bu kurumlara kayıt olmanız mümkündür. Üstelik burada bulunan bazı okullar dünyanın en iyi ilk 1000 üniversitesi gibi sıralamalarda yüksek puan alarak üst sıralarda yer almaktadır. Karazin Kharkiv Üniversitesi, Kharkov Politeknik Üniversitesi, Kiev Politeknik Üniversitesi bu üniversitelerden yalnızca birkaçıdır.

1804 Yılında Kurulan Köklü Bir Üniversite: Karazin Kharkiv Üniversitesi
1808 yılında kurulan Karazin Kharkiv Üniversitesi, Avrupa'nın en köklü okullarından biridir. Üniversite Lviv Üniversitesi'nden sonra Ukrayna'nın en eski ikinci öğretim kurumudur. Okulda lisans, yüksek lisans, master, doktora programları bulunmaktadır. Üniversitenin akreditasyon seviyesi IV’dür. Karazin Üniversitesi Ukrayna'nın Harkov şehrinde bulunmaktadır. 2017 verilerine göre QS World Ranking Üniversite Dünyası sıralamasında En iyi ilk 1000 üniversite içerisine girmekte olup 382. sırada yer almaktadır.

Teknik Eğitimi İle Ün Salan Bir Kurum: Kharkov Politeknik Üniversitesi
Kharkov Politeknik Üniversitesi, Ukrayna’nın ikinci büyük kenti olan ve tanınmış bir ticari, bilimsel ve kültürel merkez niteliğini taşıyan Harkov kentinde bulunmaktadır. Ukrayna’nın en eski üniversitelerinden biri olup 100’den fazla uzmanlık alanında öğrenci yetiştirmektedir. KPÜ’deki Uluslararası Eğitim Departmanı, öğrencilere üniversite eğitimlerine başlamadan önce Rusça öğrenme imkânı tanımakta, Ukrayna’daki herhangi bir üniversitede eğitim almak için hazırlamaktadır.

Mühendislik Eğitiminiz İçin Tercih Edebileceğiniz Saygın Bir Okul: Kiev Politeknik Üniversitesi
Eğer Avrupa'da hem sınavsız hem de kaliteli bir mühendislik eğitimi almak istiyorsanız Kiev Politeknik Üniversitesi sizin için biçilmiş bir kaftandır. Kiev Politeknik Üniversitesi 1898 yılında kurulmuştur. Bünyesinde 19 fakülte, Kiev polytechnic institute, Kiev Politeknik Üniversitesi 15 eğitim ve araştırma enstitüsü vardır. Kiev Politeknik Üniversitesi 42.000 öğrencinin öğrenim gördüğü bir üniversitedir. Üniversite birçok uluslararası firmalar ile araştırma ve eğitim işbirliği içindedir.

Eğer siz de Avrupa'da saygın bir eğitim almak istiyorsanız uzman eğitim danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız