DRAFT BLOG

Sınav Stresi Yaşamadan Hukuk Eğitimi Alabileceğiniz Üniversiteler

Ülkemizdeki sınav stresinin yarattığı durumlardan dolayı, pek çok öğrencimiz eğitimlerini yurt dışında bir üniversitede almayı istemektedirler. Bunun en büyük nedenlerinden biri elbette burada bulunan okulların sınavsız öğrenci alması durumudur. Yurt dışında bulunan pek çok okul, sadece lise diploması ile öğrenci kabul ederek, öğrencilerine prestijli bir eğitim fırsatını kaliteli bir şekilde sunmaktadır. Özellikle Hukuk gibi ülkemiz öğrencileri tarafından son derece tercih edilen bölümler, yurt dışındaki üniversitelerde sınavsız bir şekilde okutulmaktadır.

Hukuk okumak, kariyeriniz için muhteşem fırsatlar ve statü sağlayabilir. Dünyanın en eski mesleklerinden biri olan hukuk, size yaşam boyu prestij sağlayacaktır. Bunun yanı sıra, yüksek gelirli kariyer olanaklarından da faydalanabilirsiniz. Kariyerinize ister avukat ister hakim veya akademisyen olarak devam edin, yurt dışında alacağınız bir eğitim ile bir hukukçu olarak iyi kariyer fırsatlarından mahrum kalmayacaksınız demektir. Hukuk hayatın her alanında yer aldığı için, politikadan uluslararası hukuka, ekonomiden Avrupa Birliği’ne veya aile hukukuna kadar uzanan pek çok alanda kendinize bir kariyer inşa edebilirsiniz.

Sınav Stresi Olmadan Hukuk Okumaya Ne Dersiniz?

Sınavsız hukuk okuyabileceğiniz ülkeler arasında Ukrayna ve Makedonya üniversitelerini tercih edebilirsiniz. Ukrayna ve Makedonya, uygun yaşam maliyetleri açısından da öğrenciler tarafından sık tercih edilen ülkelerdir. Ukrayna’da hukuk okuyabileceğiniz kaliteli üniversiteler arasında Karazin Kharkiv Üniversitesi, Taras Shevshenko Üniversitesi ve Sumy Devlet Üniversitesi olup bu okullar YÖK tarafından tanınan QS ve Times Higher Education sıralamalarında dünyanın en iyi ilk 1000 üniversitesi arasında yer alır.

Makedonya’da hukuk okuyabileceğiniz üniversiteler arasında ise tamamıyla Türkçe eğitim veren ve Türkiye Cumhuriyeti müfredatına paralel bir müfredatı takip eden Uluslararası Vizyon Üniversitesi’ni tercih edebilirsiniz. Gostivar’da faaliyet gösteren UVÜ, uzaktan eğitim seçeneği de sunan kaliteli bir eğitim kurumudur. Yurt dışında hukuk eğitimi alabileceğiniz bir diğer üniversite de tam anlamıyla bir Türk üniversitesi olan Uluslararası Balkan Üniversitesi’dir. Başkent Üsküp’te faaliyet gösteren Uluslararası Balkan Üniversitesi, özellikle Türk öğrencilere sağladığı Türk Lirası üzerinden sabit ödeme kolaylığı ve taksit seçeneklerinin yanı sıra kaliteli eğitimiyle ön plana çıkmaktadır.

Siz de kariyerinizi en doğru yoldan başlatmak ve yurt dışında bulunan okullardan birinde sınavsız bir şekilde hukuk okumak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız ile yüz yüze görüşerek kayıt yaptırabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız