DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Sınav Stresi Yaşamadan Yurt Dışında  Lisans Eğitimi Almak İster Misiniz?

Ülkemizde bir çok kaliteli üniversite bulunmaktadır. Ancak bu okulların yüksek puanlar ile öğrenci alıyor oluşu, pek çok öğrencimizi zorlayabilmektedir. Hali hazırda bulunan üniversite sınavı stresi ise, sınav esnasında heyecanlanan öğrenciler için olumsuz bir durum oluşturmaktadır. Yurt dışında bulunan çoğu kaliteli okul ise bu durumun aksine, sadece lise diploması ile öğrenci kabul eden saygın kurumlardır. Sınav stresi yaşamadan yurt dışında lisans eğitimi almak isterseniz, yazımızı dikkatlice okumanızda fayda var diyebiliriz.

Türkiye'deki eğitim sisteminin sürekli değişmesi ve üniversite açısından birçok zorluk yaşanması öğrencileri artık sınavsız olarak yurt dışında eğitim almaya itmektedir. Oldukça büyük bir avantaj olan sınavsız ve kaliteli bir eğitim ile kariyerine sağlam adımlarla ilerlemek isteyen öğrenciler için tercih sebebidir diyebiliriz. Üstelik bu okulların Türkçe eğitim  imkânı sunması da ayrı bir avantajdır.

Hangi Ülkelerde Sınavsız Lisans Eğitimi Alabilirim?

Makedonya'da bulunan birçok üniversite, Türkçe eğitim ve sınavsız kayıt olma imkanı sunarak Türkiye'den oldukça fazla talep görmektedir. Özellikle sunmuş olduğu eğitimin kalitesi ile uluslararası standartlar ölçüsünde olmasıyla da dikkat çekmektedir. Ayrıca YÖK tanınırlığı olmasıyla da avantaj sunan Makedonya'daki üniversiteler mezun olduğunuz zaman mesleğinizi Türkiye’de de icra etmeniz açısından önemlidir. Makedonya dışında Polonya, Rusya, Sırbistan gibi diğer ülkelerin okulları da sınavsız eğitim veren üniversiteler arasında yer almaktadır.

YÖK Denkliği Ve Sınavsız Eğitim İmkanı

Buralarda bulunan çoğu ülkelerin okulları yukarıda da belirttiğimiz gibi YÖK Denkliği barındırmaktadır. Polonya, Sırbistan, Azerbaycan, Makedonya, Ukrayna üniversiteleri de hem sınavsız eğitim vermekte hem de YÖK tanınırlığı bulunan okullar arasında yer almaktadır. Bu sayede Türkiye'de de iş bulma imkanına sahip olarak, mesleğinizi kendi ülkenizde de gerçekleştirebilirsiniz.

Sınavsız Bir Şekilde Uzaktan Eğitim Alabilir Miyim?

Bu konu da oldukça merak uyandıran konular arasında yer almaktadır. Belki halihazırda bir iş sahibisiniz ya da bulunduğunuz ülkeyi bırakmak istemiyor olabilirsiniz. Bu durumda yapılacak en mantıklı şey uzaktan eğitim programlarına dahil olmaktır diyebiliriz. Özellikle sınavsız giriş hakkı ile uzaktan eğitim veren Makedonya üniversitelerini tercih ederek, Avrupa standartlarında bir eğitimi oturduğunuz yerden alabilirsiniz!

Daha pek çok yurt dışı üniversitesi, sınavsız eğitim hakkı tanımaktadır. İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek, bu konuda bilgi alabilir, size uygun olan bir okula kayıt yaptırabilir ve uzman eğitim danışmanlarımız ile yüz yüze görüşebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız