DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Sınav Stresine Girmeden Avrupa'da Lisans Eğitimi Almak

Parlak bir kariyer hedefi olan çoğu öğrencimiz, iyi bir üniversiteye gitmek için fazlasıyla çalışmaktadır. Ancak ülkemizdeki sınav stresi ve düzeninden dolayı, öğrencilerimiz ne yazık ki çoğu zaman istediği bölüme yerleşememektedir. Bu durumun bir diğer sebebi ise ne yazık ki öğrenci kontenjanıdır. Bu noktada yurt dışı üniversiteleri, yine aynı öğrencilerimiz için oldukça avantajlı bir durumdur. Zira yurt dışında bulunan çoğu okul, sadece lise diploması ile öğrenci kabul etmektedir. Sınav stresine girmeden Avrupa'da lisans eğitimi almak bu noktada önemli ve avantajlı bir durumdur diyebiliriz.

Sınavsız Eğitimde Avrupa'nın İncisi: Uluslararası Balkan Üniversitesi

Avrupa'da sınavsız okuyabileceğiniz okulların başında Uluslararası Balkan Üniversitesi gelmektedir. 2006 yılında Üsküp Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından kurulan Uluslararası Balkan Üniversitesi, bir vakıf üniversitesidir. Erasmus+ ve Mevlana gibi dünya çapında adını duyurmuş değişim programlarına sahip olan üniversite bu açıdan tamamıyla global bir kurumdur diyebiliriz. Bu globallikle birlikte Uluslararası Balkan Üniversitesi, Türk vatandaşı öğrencilere Psikoloji, İnşaat Mühendisliği, PDR, İngilizce Öğretmenliği, Türkçe Öğretmenliği ve Mimarlık gibi alanlarda son derece uygun fiyatlar ile kalifiye bir eğitim sunmaktadır. İstanbul’a bir saatlik uzaklığı ile ulaşımı gayet kolay bir şehir olan Üsküp’te faaliyet gösteren Uluslararası Balkan Üniversitesi, Avrupa kalitesindeki İngilizce eğitimi ile göz alıcı bir uluslararası üniversite ortamını öğrencilerine sunar. Ülkemize yakınlığı, uygun yaşam koşulları ve son derece candan insanları ile Üsküp, kaliteli eğitim alırken iyi vakit geçirmek isteyen herkesin tercih edeceği bir şehirdir.

Uluslararası Vizyon Üniversitesi İle Sınav Derdinden Kurtulun

Makedonya’nın ve Avrupa’nın en tanınmış okullarından biri olan Uluslararası Vizyon Üniversitesi, bir diğer sınavsız lisans eğitimi alabileceğiniz okuldur. Türkçe eğitim seçeneği de sunan üniversite, zorlanmayacağınız bir eğitim modeli uygulamaktadır. Akademik anlamda son derece güçlü olan kurum, yurt dışında lisans eğitimi alabileceğiniz en iyi okullar arasında yer almaktadır. Eğitim ve öğretimde  etik değerleri benimseyen Uluslararası Vizyon Üniversitesi, eğitim dünyasında kendine açtığı yolda adını sıkça duyuran okullar arasında yer almaktadır.

Yurt dışında kaliteli bir lisans eğitimi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilir ya da talep formumuzu doldurabilirsiniz. Avrupa'nın ve dünyanın en iyi okullarında okumak artık hayal değil. Draft Yurtdışı Eğitim sayesinde sağlıklı bir yurt dışı eğitimi alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız