DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Sınava Girmeden Lisans Tamamlama Yapabileceğiniz Üniversiteler

Ülkemizde iki yıllık ön lisans bölümü okuyan öğrencilerin DGS’ye girerek  dört yıllık lisans bölümlerinde okumaya hak kazandıkları sürece  lisans tamamlama denmektedir. Lisans tamamlama sürecine dahil olabilmek için akademik anlamda en zor sınavlardan birisi olan DGS’den çok yüksek puanlar almak gerekmektedir. Türkiye’nin akademik standartlarını düşünecek olursak bu durum öğrenciler için hiç de kolay değildir. Bununla birlikte, YÖK’ün verilerine göre ülkemizde yılda 500 binden fazla kişi bu sınava girmektedir. Bu sebepten dolayı da ortaya son derece rekabetçi bir tablo çıkmaktadır. Bu yüzden sayısız öğrenci açıkta kalarak lisans tamamlama hayallerine veda ederler. Peki yurt dışında sınava girmeden lisans tamamlama yapabileceğiniz üniversiteler hangileridir?

Yurt Dışında Lisans Tamamlama

Adalet Meslek Yüksekokulu, İnşaat Teknikerliği veya Anestezi vb. programlardan çıkış yapıp, eğitiminizi dört yıla tamamlamak istiyorsanız, bunu illa Türkiye’de yapmak zorunda değilsiniz! Lisans tamamlama yaparak dört yıllık bir fakülteyi pekala yurt dışı üniversitelerinde de kolaylıkla yapabilirsiniz.

Peki Bunu Nasıl Yapacaksınız?

DGS puanınızın düşük olup olmadığına çok takılmayın. Buna rağmen yurt dışında lisans tamamlayabilirsiniz. Üstelik bunu ülkemizdeki üniversitelerin eğitim ücretlerinden çok daha uygun rakamlar aracılığıyla gerçekleştirmeniz mümkündür. Puanınız ne olursa olsun yurt dışında lisans tamamlama yapabilir, yeni arkadaşlar edinebilir ve yabancı dilinizi de bu sayede kolaylıkla geliştirebilirsiniz!

Hangi Üniversitelerde Lisans Tamamlama Yapılır?

Sınavsız bir şekilde lisans tamamlayabileceğiniz üniversiteler arasında Makedonya’daki Uluslararası Vizyon Üniversitesi ve Uluslararası Struga Üniversitesi gibi son derece kalifiye kurumlar bulunmaktadır.

Uluslararası Vizyon Üniversitesi

Makedonya’nın Gostivar isimli şehrinde bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Türk kültürüyle yakından ilişkili bir üniversitedir. Makedonya’da Türkçe müfredata sahip az sayıdaki üniversitelerden biri olan bu kurum verdiği eğitimin kalitesiyle adından sık sık söz ettirmeyi başarmaktadır. Uluslararası Vizyon Üniversitesi, lisans tamamlama alanında Makedonya’da en çok tercih edilen üniversitelerin başında gelmektedir.

Uluslararası Struga Üniversitesi

Makedonya’nın güney doğusundaki Ohri Gölü’nün kıyısında bulunan Struga Üniversitesi, 2008 yılından bu yana eğitim faaliyetlerine devam etmektedir. Sadece Makedonya’da değil aynı zamanda tüm Balkan coğrafyasında büyük bir önem taşıyan bu bilim merkezi; lisans, lisansüstü ve doktora programlarında eğitim vermektedir. Uluslararası Struga Üniversitesi, özellikle Hukuk alanında lisans tamamlamak isteyen öğrenciler için iyi bir seçenektir.

Yurt dışı üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve yurt dışındaki bir okula kayıt olmak için İzmir, Ankara ve İstanbul şubelerimizi ziyaret ederek alanında kendini ispatlamış uzman eğitim danışmanlarımız ile yüz yüze görüşebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız