DRAFT BLOG

Sınava Girmeden Üniversite Okumak Mümkün mü?

Liseden mezun olmuş ya da olacak öğrencilerimiz için en stresli konulardan biri de hiç kuşkusuz üniversite sınavıdır. Ülkemizde yapılan üniversite sınavları, pek çok zorluğu bünyesinde barındırmakta ve yüksek puan gerektiren bölümlerde okumak isteyen öğrencilerimiz için zorlayıcı bir süreç haline gelebilmektedir. Ancak yurt dışında bulunan pek çok saygın kurum herhangi bir sınav puanı gerektirmeden öğrenci kabul etmekte ve kaliteli bir eğitimi de bünyesindeki öğrencilerine sunmaktadır.

Yurt dışında eğitim almaya karar veren öğrencilerin en önemli motivasyonlarından birisi de, bir çok prestijli yurt dışı üniversitesinin sınavsız bir eğitim fırsatı sunmasıdır. Türkiye’deki yaşam koşullarının ve üniversite puanlarının çok yüksek olmasından dolayı, sınav sistemiyle yüz yüze gelmek istemeyen birçok öğrencinin tercihi yurt dışı üniversiteleridir. Bu okullar aynı zamanda dünyadaki en iyi okullar arasında oldukları için sık sık tercih edilmektedirler. Yurt dışında sınavsız öğrenci alan üniversiteler, sınavla öğrenci alan üniversitelerin sunduğu her imkanı sunmakta, hatta ve hatta bu imkanların üzerine çıkmaktadırlar.

Hangi Kurumlarda Sınavsız Eğitim Alabilirim?

Polonya’nın başkenti Varşova’da bulunan Varşova Üniversitesi, sadece iyi bir eğitimi öğrencilerine sağlamakla kalmaz aynı zamanda bünyesinde eğitim almaya gelen kişilere büyük imkânlar sağlar. Dünyanın ilk 1000 üniversitesi arasında saygın bir konuma sahip olan kurum özellikle Sosyal Bilimler alanlarında ilerlemek isteyen öğrencilerin ana tercihlerinden birisi olmuştur. Aynı zamanda Polonya’nın en eski yüksek öğrenim kurumu olan Varşova Üniversitesi, bu köklülüğün getirdiği gelenekler sayesinde de akademik mükemmeliyeti öğrencilerine aşılayan, saygın bir eğitim kurumu olmuştur. Polonya’nın öğrencilere sunduğu çalışma hakkı ve düşük yaşam maliyetleri de göz önüne alındığında Varşova Üniversitesi prestijli ve uygun bir seçenek olarak kendisine yer bulmaktadır.

Yurt dışında sınavsız üniversite eğitimi alabileceğiniz bir diğer kurum ise Uluslararası Balkan Üniversitesidir. Makedonya'da bulunan Uluslararası Balkan Üniversitesi, 2006 yılında Makedonya’da akademisyenler tarafından kurulmuştur. Eğitim dili İngilizce'dir. Kurum, bir vakıf üniversitesidir. Ayrıca Erasmus ve Mevlana Değişim programları ile tam olarak bir uluslararası üniversite niteliğindedir diyebiliriz. Üniversite içerisinde eğitimin yanı sıra daha bir çok sosyal ve kültürel aktivitenin de olması üniversitenin etkinlikler konusunda da avantajlarını ortaya koymaktadır. İstanbul'a yakınlığı oldukça kısa olan Üsküp'te yer alan okul, kaliteli bir İngilizce eğitim sunarak uluslararası üniversite ortamını yaşamak isteyenler için tercih edilen kurumların başındadır. Ayrıca Yüksek Öğrenim Kurumu tarafından tanınan bir okuldur. Yani kurumun YÖK denkliği bulunmaktadır.

Yurt dışı üniversiteleri hakkında daha detaylı bilgi almak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız