DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Sınava Girmeden Üniversite Okumak: Yurtdışı Üniversiteleri

Sınav sistemi süreci özellikle Türkiye’deki öğrenciler için son derece yorucu bir süreçtir. Bir sene boyunca Türkiye’de bulunan pek çok öğrencinin yoğun bir stres yaşamasına sebep olan bu süreç dahilinde, çoğu kişi istedikleri üniversiteye yerleşememektedirler. Bu sebepten dolayı da üniversite eğitimi almayı her şeyden çok isteyen sayısız gencin hayalleri suya düşmektedir. Yurtdışı üniversiteleri ise bu konuda oldukça cazip seçenekleri ile öğrenciler için iyi bir seçenektir.

Yurtdışında Sınavsız Üniversite Okumak

Ancak bu durum her şeyin sonu değildir. Çünkü üniversite sınavında istediğiniz kuruma veya bölüme yerleşmeseniz bile, yurtdışında sınavsız eğitim alma alternatifleri her zaman mevcuttur. Bu alternatifler sayesinde hayalini kurduğunuz bölümü okuyabilir ve her zaman istediğiniz diplomaya kısa sürede, emin adımlarla kavuşabilirsiniz. Yurtdışında bulunan birçok ülke ve okul sınavsız eğitim konusunda öğrencilere büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Draft Yurtdışı Eğitim olarak yurtdışında sınavsız eğitim alabileceğiniz en trend ve saygın kurumları sizler için bu yazımızda bir araya getirdik. İşte, yurtdışı eğitim dendiğinde akla gelen ilk iki ülke olan Polonya ve Makedonya’da sınavsız üniversite okuyabileceğiniz okullar!

Varşova Sosyal Bilimler Üniversitesi

Polonya’nın başkenti Varşova’da bulunan Varşova Sosyal Bilimler Üniversitesi özellikle kendi  alanında uzmanlaşmak isteyen öğrencilerin ilk tercihidir. SWPS kısaltmasına sahip olan Varşova Sosyal Bilimler Üniversitesi kuruluşundan bu yana kendisini akademik gelişime adamış olup, modern derslik ve kampüsü ile öğrencilik hayatına kaliteli bir ışık tutmuştur.

Varşova Üniversitesi

Times Yüksek Öğrenim Dünya Üniversite Sıralaması ve Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralaması gibi uluslararası sıralamalarda üst sıralarda yer alan okul, yurtdışı eğitimi dendiğinde akla ilk gelen kaliteli kurumlardan biridir. Varşova Üniversitesi, sınav stresi olmadan kayıt olabileceğiniz kaliteli bir okuldur. Üniversitenin Avrupa standartlarındaki müfredatı ve akademik kadrosu ise, rakipleri arasında göz doldurmaktadır.

Uluslararası Balkan Üniversitesi

Makedonya’nın başkenti Üsküp’te bulunan Uluslararası Balkan Üniversitesi, sınavsız kayıt olabileceğiniz bir diğer yurtdışı kurumudur. Yurtdışında öğrenim görmek isteyen kişilerin ilk tercihleri arasında bulunan okul, zengin programları ile de pek çok öğrenciye geniş bir bölüm okuma fırsatı vermektedir. Makedonya’nın ve hatta Balkanlar’ın en iyi okullarından biri olan Uluslararası Balkan Üniversitesi’nde, parlak bir gelecek sizleri bekliyor.

Sınav stresi olmadan sadece lise diplomanız ile kayıt yaptırabileceğiniz pek çok yurtdışı seçeneği bulunmaktadır. Daha detaylı bilgi ve sağlıklı bir kayıt süreci için Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerini ziyaret ederek, uzman eğitim danışmanı kadromuz ile birebir görüşebilirsiniz. Hayallerinizi süsleyen bölümleri yurtdışında okumamanız için hiçbir sebep yok. Draft Yurtdışı Eğitim ayrıcalığı ile hayallerinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız