DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Sınava Girmeden Üniversite Okunur Mu ? Evet Okunur!

Ülkemizde üniversite okumak isteyen pek çok öğrenci, üniversite sınavı engeline takılmaktadırlar. Bu durum ne yazık ki öğrencilerimiz için stresli bir durum olabilmekte ve üniversite eğitimi almak isteyen pek çok kişiyi okuyacakları bölümden alıkoyabilmektedir. Yurt dışında üniversite eğitimi almak için üniversite sınav zorunluluğu bulunmamaktadır. Lise diplomasına sahip olan herkes, yurt dışında istediği üniversitede eğitim alma imkanına sahiptir. Yabancı bir ülkede üniversite eğitimi almak aynı zamanda kendinizi geliştirmek adına önemli bir yaşam deneyimidir. Draft Yurtdışı Eğitim olarak pek çok ülkede, YÖK tarafından tanınan, kendi ülkelerinde akreditasyonları olan köklü ve prestijli okullarda eğitim olanakları sunuyoruz.

Yurt Dışında Sınavsız Eğitim: Ülkeler, Bölümler ve Üniversiteler

Polonya, Sırbistan, Azerbaycan, Makedonya, Ukrayna ve daha birçok ülkede sınavsız yurt dışı eğitimi alabilirsiniz. Gerek dünya sıralamasında ilk 1000'de yer alan üniversitelerde, gerekse YÖK tarafından tanınan ve mezun olduktan sonra denklik sorunu yaşama ihtimalinizin çok düşük olduğu saygın eğitim kurumlarında alacağınız bir yurt dışı eğitimi sizi her açıdan kusursuz bir şekilde eğitecektir.

Polonya'da bulunan Jagiellonian Üniversitesi, Varşova Üniversitesi, Lodz Üniversitesi, Wroclaw Üniversitesi ve dünyaca ünlü daha pek çok üniversitede tıp, diş hekimliği, güzel sanatlar, mühendislikler gibi pek çok branşta sınavsız eğitim alabilirsiniz. Bu saygın kurumlarda Lehçe veya İngilizce eğitim alabilir; Makedonya’da  bulunan devlet üniversitelerinde Makedonca, İngilizce ve hatta Türkçe eğitim alternatiflerini değerlendirebilirsiniz. Ukrayna’da bulunan dünyaca ünlü okullarda Ukraynaca, Rusça, İngilizce seçeneklerinden faydalanabilir, Azerbaycan'da  YKS kılavuzunda da yer alan prestijli okullarda İngilizce, Rusça veya Azerbaycan Türkçesi ile sunulan birbirinden kaliteli eğitim olanaklarını değerlendirebilirsiniz. Üstelik bunları sınav stresi derdi olmadan yapabilmeniz mümkün!

Peki Sınavsız Uzaktan Eğitim Var mı?

Eğer yurt dışına çıkacak durumunuz ve vaktiniz yoksa, uzaktan eğitim alabilirsiniz. Üniversite eğitimine devam etmek istiyor, ancak düzenli olarak okula gitmek için vakit bulamıyorsanız veya çalışıyorsanız, sınavsız giriş hakkı ile uzaktan eğitim veren Makedonya üniversitelerini tercih edebilirsiniz. Uzaktan eğitim konseptinde hiçbir sınav şartı olmadan üniversiteye kayıt yaptırabilirsiniz. Ayrıca Makedonya'da bulunan üniversitelere gidebilmeniz için vize ön şartı da bulunmamaktadır. Sadece pasaportunuzu yanınıza alarak 90 günü aşmamak şartıyla konaklayabilirsiniz. Uzaktan eğitim alabilmeniz için tek şart ise yılda iki kez düzenli olarak sınavlara gelmenizdir. Makedonya'da sınavsız uzaktan eğitim veren üniversitelerden biri Uluslararası Vizyon Üniversitesidir.

Sınavsız bir şekilde yurt dışı eğitimi almak ve kayıt yaptırmak için deneyimli eğitim kadromuz ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız