DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınava Girmeden Üniversite Okuyabilir miyim?

Yurt dışı üniversitelerini Türk öğrenciler için cazip kılan birçok neden var. Yurt dışında bulunan okullar gerek kaliteli eğitimleri ile gerekse akademik personeli ile adından sıkça söz ettirmektedir. Uluslararası arenada oldukça ön plana çıkabilen dünyanın en iyi okullarında, sınav şartsız okumak mümkün. Evet, sınava girmeden üniversite okuyabilirsiniz.

Ülkemizdeki sınav stresinin zorlayıcı etkisi, yüksek puanlar ve düşük kontenjanlar öğrencilerimizi yurt dışında bulunan üniversitelere yöneltmektedir. Özellikle sınavsız bir şekilde sadece lise diploması ile başvuruda bulunabileceğiniz yurt dışı üniversiteleri bu konuda tüm öğrencilerimize pek çok avantaj sağlayarak kariyerlerindeki basamakları en parlak şekilde çıkmalarına da ön ayak olmaktadır. Özellikle yüksek puan gerektiren Hukuk, Bilgisayar Mühendisliği, Tıp, Eczacılık gibi bölümleri sınav şartsız yurt dışında okumak, pek çok öğrencimiz için oldukça avantajlıdır.

Sınavsız Eğitim İçin Şartlar Nedir?
Sınavsız üniversite okumak için ihtiyacınız olan evraklar, lise diplomanız ve aldığınız derslerin ve notların ayrıntılı dökümü, pasaportunuzun fotokopisi ve bu evrakların tercümesi gibi evraklardır. Alacağınız eğitim dilinde yeterlilik belgesi sunabiliyorsanız eğer bunu da evrak listenize eklemelisiniz. Dil yeterliliği sunamayanlar ise lisans eğitiminden önce hazırlık eğitimi alabilir veya önce yurt dışında dil kursu eğitimi almayı düşünebilirler.

Polonya'da Sınavsız Eğitim İmkanı
Yurt dışında sınavsız üniversite eğitimi denildiğinde ise akla gelen ülkelerin ilki Polonya’dır. Polonya'da devlet üniversiteleri de dahil olmak üzere sınavsız eğitim veren özel üniversiteler, Avrupa’daki ve Türkiye’deki özel üniversitelere kıyasla çok daha ekonomiktir. Polonya, aynı zamanda öğrencilere ayda 80 – 100 saat arası part-time çalışma imkanı sağlayarak harçlıklarını çıkartmalarına destek olan eğitim konusunda gelişmiş bir Avrupa ülkesidir. 

Hangi Üniversitelerde Sınavsız Eğitim Var?
Polonya’da sınavsız üniversite eğitimi alınabilecek eğitim kurumlarının başında 1364’ten bu yana gurur dolu bir eğitim tarihine sahip olan Jagiellonian Üniversitesi gelmektedir. Avrupa’nın en eski eğitim kurumlarından olan bu üniversite kuruluşundan bu yana uluslararası bir kurum olmuştur ve geçmişten bugüne dünyanın dört bir yanından öğrenci tarihi Krakow şehrinde bulunan Jagiellonian Üniversitesi’nde eğitim görmüştür. Kopernik ve Papa II. John Paul gibi dünyaca ünlü isimleri mezun etmiş olan eğitim kurumu 16 fakülteden oluşmakta ve 4.000 civarında öğretim görevlisiyle, 40.000’in üzerinde öğrenciye eğitim vermektedir.

Yurt dışında eğitim almak ve daha fazlası ile ilgili bilgi edinmek için aşağıda yer alan iletişim formunu doldurarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız