DRAFT BLOG

Sınava Girmeden Yurt Dışında Uzaktan Eğitim Okuyabilir miyim?

Pandemi süreci ile adından sıkça bahsedilen uzaktan eğitim, aslında sanıldığı kadar yeni bir eğitim modeli değil. Ancak kapanmaların yaşandığı bu süreçte hem iş yerleri hem de okullar uzaktan çalışma ve uzaktan eğitim sistemine geçtiler. Peki bundan önce bu sistemde eğitim yok muydu? Elbette vardı, hatta ülkemizdeki iyi üniversitelerde prestijli bölümlerde uzaktan eğitim uygulanmakta ancak bunun için üniversite sınavı şartı aranmaktadır. Oysa yurt dışında üniversitelerde böyle bir şart yok!

Uygun fiyatlarla üniversite okumak isteyen öğrenci adaylarının sıklıkla yöneldiği Makedonya, Ukrayna gibi ülkeler Avrupa’da uzaktan eğitim için ideal yerlerden biri... Klasik bir eğitim deneyiminden farklı olması, yeni bir ülkeyi doğrudan tecrübe etmeye olanak vermemesiyle bazı öğrenciler için pek çekici gelmese de uzaktan eğitimin kendine has avantajlarını, özellikle pandemi sürecinde, değerlendirmekte fayda var. Peki bu okullar hangileri?

Uluslararası Vizyon Üniversitesi (Makedonya)
Uluslararası Vizyon Üniversitesi Türkçe eğitim akreditasyonuna sahip olan bir eğitim kurumu olup bu bakımdan Avrupa’da tektir. Türkiye dışında Türkçe eğitim veren ilk üniversitedir. Tüm dersler Türkçe olarak verilmekte, Türk müfredatına paralel bir müfredat takip edilmektedir. Eğitim programları Bologna sürecine ve Türkiye‘de eğitim veren üniversite ders programlarına uygun olarak hazırlanmıştır. Ayrıca Vizyon Üniversitesi, 47 Avrupa ülkesinde diploması geçen üniversiteler arasında yer alan prestijli bir kurumdur. Yurt dışında sınav şartsız uzaktan eğitim almak istiyorsanız Vizyon Üniversitesi'ni tercih edebilirsiniz.

Kharkiv Ulusal İçişleri Bakanlığı Üniversitesi (Ukrayna)
Yurt dışında sınav şartsız eitim alabileceğiniz bir diğer kurum ise Kharkiv Ulusal İçişleri Bakanlığı Üniversitesi'dir. 22 Kasım 1994'te Ukrayna'da kurulan Kharkiv Ulusal İçişleri Bakanlığı Üniversitesi, ülkenin önde gelen yüksek öğrenim kurumudur. Okul, Başkanlık Kararnamesi ile 2 Mart 2001'de "ulusal" statüsünü kazanmıştır. Üniversite 4. akreditasyon seviyesine sahip olup, ülkenin en prestijli okulları arasında gösterilmektedir. Lisans, lisans tamamlama, uzaktan eğitim, yüksek lisans ve doktora seviyelerinde bir çok program sunan kurum, özellikle hukuk, sivil güvenlik, yönetim sistemleri, sosyal bilimler ve bilgi teknolojileri alanında uzmanlar yetiştirmektedir. Ukrayna'nın saygın okullarından biri olan Kharkiv Ulusal İçişleri Bakanlığı Üniversitesi, aynı zamanda sınavsız eğitim veren bir kurumdur. 

Eğitim alabileceğiniz diğer okullar hakkında bilgi almak ve kayıt yaptırmak için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız