DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Sınavsız Eğitim Alabileceğiniz Yurtdışı Üniversitemiz: Balkan Üniversitesi

Üniversiteye hazırlanmakta olan pek çok genç, üniversite sınavını stresli bir durum olarak görür. Aslında pek de haksız sayılmazlar. Zira hem sınavların zorluğu hem de öğrencilerin istediği bölümlere yerleşememesi, pek çok öğrencimizi psikolojik olarak oldukça etkilemektedir. Bu konuda en iyi alternatif yurtdışı üniversiteleridir. Sınavsız eğitim alabileceğiniz yurtdışı üniversitemiz olan Balkan Üniversitesi ise, bu konuda en çok tercih edilen okulların başında bulunmaktadır.

Makedonya'da bulunan Uluslararası Balkan Üniversitesi, 2006 yılında Makedonya’da akademisyenler tarafından kurulmuştur. Eğitim dili İngilizce'dir. Kurum, bir vakıf üniversitesidir. Ayrıca Erasmus ve Mevlana Değişim programları ile tam olarak bir uluslararası üniversite niteliğindedir diyebiliriz. Üniversite içerisinde eğitimin yanı sıra daha bir çok sosyal ve kültürel aktivitenin de olması üniversitenin etkinlikler konusunda da avantajlarını ortaya koymaktadır. İstanbul'a yakınlığı oldukça kısa olan Üsküp'te yer alan okul, kaliteli bir İngilizce eğitim sunarak uluslararası üniversite ortamını yaşamak isteyenler için tercih edilen kurumların başındadır. Ayrıca Yüksek Öğrenim Kurumu tarafından tanınan bir okuldur. Yani kurumun YÖK denkliği bulunmaktadır.

Uluslararası Balkan Üniversite'nin Fiyatları Nelerdir?

Açık konuşmak gerekirse, okulun yurt içindeki vakıf okullarına kıyasla ücretleri fazlasıyla makuldur. Ücretlerinin  uygun olması Türkiye'den birçok öğrencinin bu okulu tercih etmesine neden olmaktadır. Üstelik bu kurumda yer alan eğitim sistemi Avrupa standartları ölçüsünde ve kaliteli bir şekilde sunulmaktadır. Balkan Üniversitesi'nde yer alan YÖK tanınırlığına sahip bölümler mezun olduğunuzda Türkiye'de kolaylıkla iş bulabilme imkânı yaratır.

Örneğin 4 yıllık Görsel Sanatlar ve Medya eğitimi almak istiyorsunuz. Bu bölümü yıllık yaklaşık  19.000 TL civarında okuyabilmeniz mümkündür. Yine aynı fiyata Uluslararası Ekonomik İlişkiler, Bankacılık ve Finans, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, İngilizce Öğretmenliği, Halkla İlişkiler vb. pek çok bölümü okuyabilirsiniz.

Makedonya'da Öğrenci Hayatı

Ülkede öğrencilik hayatı oldukça renkli ve caziptir. Ayrıca Makedonya öğrenci dostu olmasıyla bilinen bir ülkedir. Ulaşım, yiyecek ve içecek, barınma vs. oldukça ucuzdur. Sınav derdi olmadan ve üstelik uygun bütçelerle yurtdışında okumak istiyorsanız burası tam size göre bir okuldur diyebiliriz. Ayrıca unutmadan söylemek gerekir ki, Makedonya'da geçireceğiniz öğrencilik hayatı sayesinde Avrupa'nın da kapıları size açılacaktır.

Dünyanın pek çok yerinde kaliteli bir yurtdışı eğitimi almak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek, alanında kendini uzmanlaştırmış deneyimli eğitim danışmanlarımız ile yüz yüze görüşebilirsiniz. Kariyerinize sağlam adımlarla başlamak için yurtdışı üniversitelerini tercih etmek akıllıca bir davranıştır.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız