DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Sınavsız Eğitim ile Kayıt Olabileceğiniz Üniversiteler

Ülkemizde üniversite sınavı engeline takılan bir çok öğrenci, istediği puanı alamadığı için hayallerindeki bölümü okuyamamakta ve başka bir bölüme kayıt olabilmektedir. Ancak yurt dışındaki bir çok kurum, üniversite sınavı şartı aramamaktadır. Bu sayede öğrenciler, istedikleri bölümü okuyup mezun olabilmekte ve kariyer hedeflerine mutlu bir şekilde ulaşabilmektedirler. Peki sınavsız eğitim ile kayıt olabileceğiniz üniversiteler hangileridir?

Sınavsız Eğitimde Bir Dünya Markası: Balkan Üniversitesi
Eğer siz, yurt dışında hem sınavsız hem de masrafsız bir eğitim almak istiyorsanız, Uluslararası Balkan Üniversitesi sizin için oldukça ideal bir tercihtir. Balkanların en gözde ülkelerinden biri olan Makedonya’nın saygın kurumu Uluslararası Balkan Üniversitesi’ne yalnızca lise diplomanız ile kayıt yaptırabilirsiniz. Türkiye’de yüksek puan gerektiren hukuk, mühendislik, mimarlık gibi bölümlere Uluslararası Balkan Üniversitesi’nde üniversite sınavı puan engeline takılmaksızın başlayabilirsiniz. Dolayısıyla Türkiye’de istediği bölümde eğitim alma fırsatı bulamayan öğrenciler için Uluslararası Balkan Üniversitesi çok iyi bir seçenek teşkil etmektedir. Ülkemize uzaklık açısından da İstanbul’a bir saatlik uçuş mesafede bulunan Uluslararası Balkan Üniversitesi, Avrupa ile kıyas götürmeyecek eğitim ve yaşam maliyetleriyle nitelikli bir uluslararası üniversitede eğitim almak isteyen öğrencilerin tercihleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Polonya'nın Gözdesi: Varşova Üniversitesi
Sınavsız eğitim dendiği zaman akla ilk gelen ülkelerden biri olan Polonya, aynı zamanda sınavsız eğitimi ile de ün salmıştır. Varşova Üniversitesi, Times Yüksek Öğrenim Dünya Üniversite Sıralaması ve Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralaması (Şangay Sıralaması olarak da bilinir) gibi uluslararası sıralamalarda yüksek pozisyonlardadır. Araştırma üniversitelerinin toplam sayısının 20.000’e ulaştığı düşünüldüğünde, Varşova Üniversitesi dünya üniversiteleri arasında en iyi %3’lük dilimde yer almaktadır. Uluslararası sıralamalara göre Polonya’nın en iyi üniversitesi olmanın yanı sıra, Avrupa’nın bu bölgesinde yer alan diğer üniversiteler arasında da en iyi okullardan biridir. Her yıl, yaklaşık 47.600 öğrenci Varşova Üniversitesinde eğitim almaktadır. 

Siz de dünyanın en kaliteli okullarından birinde sınavsız bir eğitim almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilir ya da bize online iletişim formundan ulaşabilirsiniz. 
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız