DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Sınavsız Eğitimleri İle  Azerbaycan Üniversiteleri

Sovyetler Birliği zamanında dahi dünyanın her yerinden pek çok kişi, üniversite eğitimini Azerbaycan’da yapmayı seçmiştir. 2005 yılında Bologna Süreci’ne katılmasıyla Avrupa Yüksek Eğitim bölgesine giren Azerbaycan üniversiteleri Türkiye’den gidecek öğrenciler için cezbedici fırsatlar sunuyor: Yurt dışında sınavsız eğitim, hem de İngilizce değil Türkçe eğitim! Kültürel yabancılık çekmeyeceğiniz gibi cebiniz de dost. Çünkü Azerbaycan’da eğitim ve yaşam giderleri son derece ucuz. Öyle ki bir öğrenci yaklaşık 120 - 150 dolar arasında bir para ile aylık tüm masraflarını karşılayabiliyor. 

Burada “kardeş ülke” olarak andığımız Azerbaycan’daki tüm üniversiteler YÖK tarafından tanınmaktadır. Ayrıca Azerbaycan’da eğitim alarak ilk elden, dünyadaki en çok konuşulan dillerden biri olan Rus dilini daha rahat öğrenme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Azerbaycan Teknik Üniversitesi

1950 yılında kurulan üniversitede, 26 farklı alan ve 70 uzmanlık programı için eğitim verilmektedir. 700 binin üzerinde akademik yayını saklayan büyük kütüphanesi tüm öğrencilerin internetten serbest erişimine açıktır. Harç ücretleri eğitim kalitesinin yüksekliğine karşıt olarak, aynı oranda düşüktür. 

Bakü Devlet Üniversitesi: Azerbaycan’ın en eskisi

Kurumun 17 fakültesi vardır. 1919’da kurulmuş, 1930’da Sovyet yönetimi tarafından kapatılmış, 1934’te aynı yönetim tarafından tekrar açılmıştır. Üniversite çift dalda eğitim alma seçeneği sunmaktadır. Bakü Devlet Üniversitesi dünya sıralamasında en iyi 1000 üniversite arasında yer almaktadır. 

Azerbaycan Devlet Petrol ve Sanayi Üniversitesi

Kurulduğu 1920 yılından bu yana pek çok isim değişikliği geçiren üniversite petrol-gaz ve başka sanayi alanlarında nitelikli kişiler yetiştirmiştir. Mühendisliğin yanı sıra bilimsel, pedagojik alanlarda da eğitim veren okulun 6 fakültesi vardır. Azerbaijan State Petrol Academy ismiyle UNESCO onayı almayı başaran ve INCORVUZ statüsü kazanan üniversite, bunun dışında Avrupa Üniversiteler Birliğinin de aktif bir üyesidir. 

Yurt dışında sınavsız eğitim almak istiyorsanız belki o kadar uzaklara gitmenize gerek olmayabilir. Yabancı bir ülkede olacaksınız, doğru ama dilden kültüre kadar neredeyse Türkiye’ye özdeş Azerbaycan’da kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz. 

Azerbaycan’da yurt dışı eğitimi hakkında öğrenmek istedikleriniz, detaylar ve danışmanlık için online iletişim formundan bize ulaşın!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız