DRAFT BLOG

Sınavsız Girebileceğiniz Üniversitelerde Eğitim Almak

Üniversite eğitiminizi hiçbir sınav şartı olmadan okumanın nasıl bir fırsat olabileceğini düşündünüz mü? Ülkemizde uygulanan eğitim sistemi içerisinde istediğiniz dalda eğitim görme büyük bir yarış. Geleceğinizi belirlerken sizinle ilgili ilgisiz bilgileri öğrenmek ve kısıtlı bir vakitte başarı elde etmeye çalışmak yerine yurtdışında üniversite eğitimi alarak Lisans programınızı tamamlayabilirsiniz. Yurtdışında ülkemizden farklı olarak giriş sınavlarına girmeden eğitim alma şansınız bulunuyor.

Üniversite sınavının yorucu temposundan ayrı olarak dilediğiniz branşta, Avrupa standartlarında bir eğitim almak oldukça avantajlı. Lise ve dengi okullarda gördüğünüz eğitimden bağımsız olarak dilediğiniz bölümü seçebilirsiniz. Tıp, hukuk, mühendislik veya mimarlık olsun, yurtdışı üniversitelerde hayallerinizin mesleğine kolayca adım atabileceksiniz. Sınavsız üniversiteler lise taban puanlarının gerekli olmadığı imkânları sunmaktadır. Özellikle Makedonya üniversiteleri size sınav gerektirmeyen ve Türkçe dilinde eğitim şansı bulabileceğiniz kurumlardır.

Üniversite hazırlık sınavlarının yoğun çalışması sonucu bazı öğrenciler istedikleri bölümlere girebilirken, bazıları ya hiçbir bölüme giremiyor ya da farklı bölümleri seçmek zorunda kalabiliyorlar. Yurtdışında avantajlı fiyatları sunan üniversite eğitimiyle uygulamaya dönük bir eğitim alırken her zaman istediğiniz mesleğe kavuşabilirsiniz. Özel üniversitelerin ekonomik koşullarında yurtdışı eğitimini tamamlayıp ülkemizde mesleğinize devam edebilirsiniz.

Yurtdışı üniversitelerinin ülkemizdeki geçerliliğini öğrenmek için Yüksek Öğretim Kurumu’na başvurabilirsiniz. Denklik tanınan üniversiteler sayesinde ülkemizde aynı bölümü okumuş gibi kabul edilebilir, eksik derslerinizi ülkemizde tamamlayabilirsiniz. YÖK tarafından tanınan üniversitelerle diplomanız mesleğinizi yapmaya elverişli olarak kabul edilecektir.

Danışmalık ve eğitim alanında kaliteli bir hizmet anlayışı ile hareket eden firmamız sizlere sınavsız eğitim konularıyla ilgili bilgi vermeye hazırdır. Hayallerinizin mesleğine sınav şartları olmadan kavuşabilmek için ücretsiz danışmanlık hizmetinden yararlanabilirsiniz. Yurtdışı üniversitelerinin ekonomik koşullarını ve bütçenize uygun eğitim imkânlarını firmamızdan öğrenmeyi ihmal etmeyin.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız