DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Girilen Üniversiteler Hangileridir?

Türkiye’deki pek çok öğrenci gerektirdiği yüksek standartlardan ve insan hayatında yarattığı yoğun stresten dolayı üniversite sınavı döneminde büyük zorluklar çekmekte ve bu zorluklar sonucunda ortaya çıkan psikolojik hasar dolayısıyla istedikleri eğitim kurumuna veya bölüme yerleşemeyerek hayallerinden vazgeçmek zorunda kalmaktadır. Eğitim konusunda Avrupa ülkeleri ile yarışmak isteyen ülkemizin önündeki en büyük engellerden birisi olan bu durum her yıl sayısız öğrencinin yurtdışında eğitim almasına yönelmesine neden olmaktadır.

Yurtdışındaki önemli ülkeler üniversite eğitimlerinin sınav olmadan ve Türkiye’deki özel üniversitelere kıyasla çok daha uygun bir fiyata verdiklerinden dolayı sık sık tercih edilmektedirler. Bu avantajın yanı sıra yurtdışındaki üniversiteler Türkiye’deki rakiplerine kıyasla akademik açıdan çok daha önde oldukları için de öğrencilere cazip gelmektedirler ancak bahsettiğimiz gibi sınavsız eğitim, yurtdışına üniversite okumaya yönelen öğrencilerin ana sebebidir. Sınavsız üniversite eğitimi sayesinde öğrenciler üniversiteye hazırlanacakları seneyi stresten uzak ve okumak istedikleri bölüme dair yoğunluklu bir akademik araştırma yaparak geçirebilir ve böylelikle üniversite hayatlarında rakiplerinden fersahlarca ileride olma fırsatını yakalayabilirler.

Yurtdışında sınavsız üniversite eğitimi denildiğinde ise akla gelen ülkelerin ilki Polonya’dır. Devlet üniversiteleri de dahil olmak üzere sınavsız eğitim veren ve özel üniversitelerinin Avrupa’daki ve Türkiye’deki özel üniversitelere kıyasla çok daha ekonomik olduğu Polonya aynı zamanda öğrencilere ayda 80 – 100 saat arası part-time çalışma imkanı sağlayarak harçlıklarını çıkartmalarına destek olan eğitim konusunda gelişmiş bir Avrupa ülkesidir.

Polonya’da sınavsız üniversite eğitimi alınabilecek eğitim kurumlarının başında ise 1364’ten bu yana gurur dolu bir eğitim tarihine sahip olan Jagiellonian Üniversitesi gelmektedir. Avrupa’nın en eski eğitim kurumlarından olan bu üniversite kuruluşundan bu yana uluslararası bir kurum olmuştur ve geçmişten bugüne dünyanın dört bir yanından öğrenci tarihi Krakow şehrinde bulunan Jagiellonian Üniversitesi’nde eğitim görmüştür. Kopernik ve Papa II. John Paul gibi dünyaca ünlü isimleri mezun etmiş olan eğitim kurumu 16 fakülteden oluşmakta ve 4.000 civarında öğretim görevlisiyle, 40.000’in üzerinde öğrenciye eğitim vermektedir.

1945 yılında kurulmuş olan Lodz Üniversitesi ise Polonya’da sınavsız eğitim alabileceğiniz bir diğer eğitim kurumudur. Üniversitede bulunan 12 fakültedeki 45’ten fazla bölümde hem Lehçe hem de İngilizce dillerinde eğitim alabilirsiniz. Okuldaki 45 bölüme dahil olan 180’den fazla uzmanlık eğitimi ise akademik kariyer hedefinde olan öğrenciler için bulunmaz bir fırsattır. Üniversitede, İletme, Bilgisayar Bilimleri, Kalkınma Ekonomisi, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Uluslararası İşletmecilik ve İşletme gibi bölümlerde alacağınız lisans veya yüksek lisans programlarında İngilizce eğitim mevcuttur. Bu sebepten dolayı uluslararası bir eğitim anlayışına sahip olan Lodz Üniversitesi, Avrupa’dan dünyaya açılmak isteyen öğrencilerce tercih edilmektedir.

Yurtdışı üniversiteleri ve yurtdışı eğitimi hakkında detaylı bilgi almak ve yurtdışındaki üniversitelerden birine kayıt yaptırmak için Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerini ziyaret edebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız