DRAFT BLOG

Tüm Bosna Hersek İçerikleri
Tüm Çekya İçerikleri
Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurtdışı Eğitimi Soru Cevap Vol2 (yurtdışında okumak)

Yurtdışında okumak için gerekli olan evraklar nelerdir, son kayıt tarihleri nedir, devam zorunluluğu, burs imkânı gibi pek çok sorunuza cevap bulabileceğiniz bu videomuzda yurtdışı dil okulu ilgili de bilgi vermeye çalıştık.

Sınavsız Hukuk Eğitimi Alabileceğinizi Biliyor muydunuz?

Avrupa’da sınavsız eğitim veren üniversitelerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Öyle ki, Orta Avrupa, Balkanlar ve Baltık bölgesindeki ülkeler, sınavsız yüksek eğitimi bir eğitim politikası halinde uygulamaktadırlar. Türkiye’de üniversite eğitimi almak isteyen fakat okulların gerektirdiği yüksek sınav puanlarını almak için, sınav hazırlığı stresine girmek istemeyen yahut sınavlara ayıracak zaman veya gücü kendinde bulamayan öğrenci adayları rotalarını lise diploması ile eğitim alabilecekleri yurt dışı okullarına çeviriyorlar.

Sınavsız üniversitelerin kapsadığı eğitim alanları yalnızca belirli bölümlerle de sınırlı değil. Normal şartlarda yüksek puanlar gerektiren mühendislik, tıp gibi eğitimler gibi sınavsız hukuk eğitimi veren yurt dışı üniversiteleri de mevcuttur. Alacağınız eğitimin kalitesi standart hukuk eğitimi veren üniversiteler ile aynı düzeyde olmasıyla birlikte, sınavsız öğrenci kabul eden üniversitelerin yer aldığı ülkeler gerek yaşam giderleri, gerek eğitim masrafları anlamında Batı Avrupa ülkelerine nazaran daha uygun koşullar sunmaktadır. Draft Eğitim olarak sınavsız eğitim araştırma ve karar aşamalarınızdan başlayarak tüm eğitim sürecinize aktif danışmanlık yapmaya aday ve yetkiniz.

Şimdi birlikte Avrupa’da sınavsız hukuk eğitimi alabileceğiniz kaliteli üniversitelerden bazılarını kısaca inceleyelim...

Rusya: Moskova Devlet Üniversitesi

1755’te kurulan MDÜ, Rusya’nın en köklü üniversitelerinden biridir. Günümüzde tüm kademelerde eğitim alan öğrenci sayısı 47.000’den fazladır. Ayrıca, 5.000’den fazla uzman da MDÜ bünyesinde eğitim almaktadır. MDÜ fakültelerinde 6.000’den fazla öğretim üyesi, araştırma enstitülerinde ise yaklaşık 5.000 araştırmacı görev yapmaktadır. Moskova Devlet Üniversitesi, her yıl 4.000 kadar uluslararası lisans ve yüksek lisans öğrencisini kabul etmektedir. Dünyanın her bölgesinden rağbet gören bir üniversitedir.

Polonya: Varşova Üniversitesi

Varşova Üniversitesi, Times Yüksek Öğrenim Dünya Üniversite Sıralaması ve Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralaması gibi uluslararası sıralamalarda yüksek pozisyonlardadır.  Araştırma üniversitelerinin toplam sayısının 20.000’e ulaştığı düşünüldüğünde, Varşova Üniversitesi dünya üniversiteleri arasında en iyi %3’lük dilimde yer almaktadır. Uluslararası sıralamalara göre Polonya’nın en iyi üniversitesi olmanın yanı sıra, Avrupa’nın bu bölgesinde yer alan diğer üniversiteler arasında da en iyi okullardan biridir.

Prag New York Üniversitesi

Çekya’nın başkenti Prag’da bulunan UNYP (University of New York in Prague), 1998'den bu yana, Orta Avrupa'nın en iyi İngilizce müfredatlı yüksek öğretim programlarını sunmaktadır. Eğitim faaliyetleri büyük ölçüde İşletme, İletişim, Finans, BT Yönetimi, Pazarlama, Uluslararası Ekonomik İlişkiler, İngiliz Dili ve Edebiyatı ve Psikoloji üzerine odaklanan UNYP, Çekya’nın en büyük ve önde gelen İngilizce müfredatlı yüksek öğretim kurumudur.

Bize Ulaşın

Avrupa’da sınavsız eğitim, sınavsız hukuk eğitimi gibi konularda merak ettiğiniz her şey için uzman eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz. Bunu yapmak için internet sitemizde yer alan online iletişim formunu doldurmanız yeterlidir. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız