DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Sınavsız Hukuk Fakültesi

Yurt dışında üniversite okumanın belki de en büyük avantajlarından biri, sadece lise diplomanız ile okullara kayıt olmanızdır. Ülkemizde yüksek puan gerektiren ve bu yüzden istediği bölüme yerleşemeyen öğrencilerimiz, tercihini genellikle yurt dışı üniversitelerinden yana kullanmaktadır. Elbette yabancı bir ülkede üniversite eğitimi almanın başka bir çok avantajı da bulunmaktadır. Örneğin, dilinizi hızlı ve pratik bir şekilde geliştirebilir ve kendinize yeni vizyonlar katabilirsiniz. Peki yurt dışında üniversite sınavı derdi olmadan okuyabileceğiniz Hukuk fakülteleri hangi okullarda ve hangi ülkelerde bulunmaktadır?

Sumy Devlet Üniversitesi -  Hukuk Fakültesi

Sınavsız eğitim dendiği zaman akla ilk gelen ülkelerden biri Ukrayna'dır. Sumy Devlet  Üniversitesi, Ukrayna'nın Kuzey doğusunda yer almaktadır. 1948 yılında eğitim vermeye başlayan Sumy Devlet Üniversitesi akreditasyon düzeyi oldukça yüksek olan bir üniversitedir. 2015 yılından itibaren Sumy State University, Times Yüksek Öğretim Dünya Üniversiteleri Sıralamaları ile dünyanın en iyi üniversitelerinin dizinine dahil edilmiştir. Sumy üniversitesinin  avantajlarından biri  ise ücretleri ve bu ücretlerin diğer üniversitelere oranla daha uygun olmasıdır. Üniversite kampüsleri içerisinde sunulan sosyal olanaklar nerede ise öğrencilerin kampüsten çıkmasına hiç gerek kalmadan tüm ihtiyaçlarını karşılamalarına imkân sağlamaktadır.

Odessa Uluslararası Humanitarian Üniversitesi - Hukuk Fakültesi

20 Ağustos 2002 tarihinde Sergey Vasileviç Kivalav tarafından kurulan Odessa Uluslararası Dil Üniversitesi, günümüz itibari ile Bologna antlaşması dahilinde olup, 4. akreditasyon seviyesindedir. Odessa Uluslararası Dil Üniversitesi, eğitim kadrosu 35 doktor ve 104 doktor adayı doçentten oluşmaktadır. 2003 yılında 100 öğrenci ile eğitime başlayan Odessa Uluslararası Dil Üniversitesi’nde günümüz itibariyle dünyanın birçok ülkesinden 3700 öğrenci eğitim görmektedir.

Uluslararası Vizyon Üniversitesi - Hukuk Fakültesi

Sınavsız üniversite eğitimi dendiği zaman akla ilk gelen diğer ülke Balkanlar'ın gözdesi Makedonya'dır. Uluslararası Vizyon Üniversitesi Makedonya‘nın Gostivar şehrinde bulunmaktadır. Gostivar Türk nüfusun yoğunlukta olduğu ve Türkçe'nin yaygın olarak konuşulduğu 80.000 nüfuslu bir kenttir. Eğitim-öğretim ve araştırmada evrensel ölçüt ve etik değerleri benimseyen ve toplum yararı ve paydaş memnuniyetini ilke edinen Uluslararası Vizyon Üniversitesi; bir yükseköğretim kurumu olarak, eğitim dünyasında kendine açtığı yolda ulusal ve uluslararası eğitim ve araştırma ağlarından en verimli şekilde yararlanıp, nitelikli insan gücünü artırma ve geliştirme çabası içerisindedir.

Yurt dışı kurumları hakkında detaylı bilgi almak ve kayıt süreci hakkında bilgi edinmek için online iletişim formundan bizlere ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız