DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Sınavsız İkinci Üniversite

Ülkenizde lisans mezunu oldunuz ve iş hayatına atıldınız. Ancak ikinci bir üniversite eğitimi alabilmek için üniversite sınavına çalışıp kazanmaya ve okula gitmeye vaktiniz olmadığını düşünüyorsanız, yurtdışında eğitim almayı düşünebilirsiniz. Makedonya’da ikinci bir üniversite eğitimini sınav şartı olmadan, uzaktan eğitimle sadece sınavlara katılım sağlayarak yapabilirsiniz. 

Uzaktan eğitim konseptiyle sınavsız olarak okuyabileceğiniz ikinci üniversiteler arasında Uluslararası Vizyon Üniversitesi yer alır. Makedonya'nın Gostivar şehrinde bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi'nde Ekonomi, Bilişim Mühendisliği, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Mimarlık, Hukuk bölümlerinden birini tercih edebilirsiniz. Belirtilen üniversitelerimizde uzaktan eğitimle bu bölümlerden birini tercih ederek eğitiminize uzaktan devam edebilirsiniz. Uluslararası Vizyon Üniversitesi, YÖK tarafından tanınmakta olup akreditasyon sahibidir. İlgili gereklilikleri karşılayarak bireysel başvuru yapılan YÖK denklik belgenizi almanız halinde diplomanız ile alanınızda iş bulabilir, mesleğinizi icra ederek çalışabilirsiniz. İkinci üniversite eğitimini alabilmenizdeki tek şart sadece sınav zamanlarında Makedonya’da bulunmanızdır. Türk vatandaşlarına vizesiz seyahat kolaylığı sağlayan Makedonya'da pasaportunuz ile yaklaşık 90 gün boyunca vizesiz konaklama imkanına sahip olduğunuzdan dolayı bu konuda hiçbir sorun yaşamazsınız. Makedonya’daki yaşam şartlarının uygun olmasından dolayı eğitiminiz süresince sınavlara girmek için Makedonya’ya seyahat ettiğinizde uygun fiyatlara konaklama, yeme içme gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Makedonya’ya gittiğinizde Üsküp’te bulunan şubemizle de iletişime geçerek aklınıza takılan sorula hakkında yardım alabilirsiniz.   

Sınavsız ikinci üniversite eğitimi almayı düşünüyorsanız, Ankara, İzmir veya İstanbul ofislerimiz ile iletişime geçebilir ve merak ettiğiniz konular hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Alanında uzman danışmanlarımız merak ettiğiniz sorulara yanıt vermekten memnuniyet duyacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız