DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Sınavsız Lisans Tamamlama Bölümleri

Yurt dışında bulunan bir çok kaliteli üniversitede sınavsız bir şekilde lisans tamamlama yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Bir çok öğrencinin hayali olan yurt dışı eğitimi, sadece lise diploması ile öğrenci kabul ederek öğrencileri sınav stresi derdinden kurtarmaktadır. Bununla beraber hayallerindeki bölümü istediği okulda okuyan öğrenciler yurt dışında okul okumanın da keyfine vararak vizyonu geniş bir eğitim hayatı olanağı yakalarlar. Peki sınavsız bir şekilde hangi bölümlerde ve hangi okullarda lisans tamamlama eğitimi verilmektedir?

Yurt Dışında Lisans Tamamlama Eğitimi

Yurt dışındaki pek çok okulda lisans tamamlama eğitimi alabilirsiniz. Bunların başında Makedonya'da bulunan Fon Üniversitesi ve Uluslararası Vizyon Üniversitesi gelmektedir. Ayrıca  Makedonya'da Türkçe eğitim veren üniversitelerin içerisinde dilerseniz yabancı dil olarak eğitim alma imkanı da bulabilirsiniz. Uluslararası Vizyon Üniversitesi Avrupa'da Türkçe eğitim dendiği zaman akla ilk gelen okullardan biridir. Gostivar şehrinde bulunan okul, yurt dışında üniversite okumak isteyen pek çok Türk öğrencinin ilk tercihleri arasında yer almaktadır diyebiliriz. Uluslararası Vizyon Üniversitesi’ndeki lisans tamamlama bölümlerini sayacak olursak; Hukuk, Bilişim Mühendisliği, Ekonomi, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Mimarlık olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu bölümlerde yapacağınız lisans tamamlama eğitiminizi sınavsız bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

DGS zorunluluğu olmadan ülkemizde ayıracağınız kaynaklarla aynı maddi olanaklar ile yurt dışında lisans tamamlayabilirsiniz. Yurt dışında iyi ve köklü bir okulda okuyarak bunu gerçekleştirmeniz gayet mümkündür. Bütçenize uygun bir şekilde gidebileceğiniz ülkeler ve o ülkedeki okullar hakkında ayrıntılı bilgilere kolayca erişebilir ve aralarından dilediğinizi seçebilirsiniz. Sınavsız kayıt yaptırma avantajının yanı sıra ek bir dil öğrenerek farklı kültürlerden arkadaşlar da edinmeniz mümkündür.

Uzaktan Eğitim İle Lisans Tamamlama Kolaylığı

Dünya gün geçtikçe daha küresel bir hale gelmektedir. Elektroniğin ve internetin yaygınlaştığı günümüzde uzaktan eğitimin avantajları gün be gün artmaktadır. Uzaktan eğitim sayesinde düzeninizin mevcut olduğu şehirden ayrılmadan lisans tamamlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra mevcut işinizde çalışmaya devam ederek kariyerinizi de sürdürebilme imkanı edinirsiniz. Ayrıca, hem geçiminizi sağlayarak hem de okuyarak günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz.

Yurt dışı okulları hakkında detaylı ve sağlıklı bilgi almak, yurt dışındaki lisans tamamlama programlarının hangileri olduğunu öğrenmek için Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerini ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız