DRAFT BLOG

Sınavsız Lisans Tamamlama Nasıl Yapılır?

Lisans tamamlama, ülkemizde iki yıllık ön lisans bölümleri okuyanların DGS’ye (Dikey Geçiş Sınavı) girerek dört yıllık lisans bölümlerinde okumaya hak kazanıp eğitimlerinin sonunda dört yıllık üniversite diploması aldıkları sürecin halk arasında bilinen adıdır. Lisans tamamlama için DGS’den yüksek puanlar almak gerekir. YÖK’ün açıkladığı verilere göre ülkemizde yılda 500 binden fazla kişi bu sınava başvurmakta, bu durum ciddi bir rekabet oluşturmaktadır. Rekabet çok yüksek olduğu için de pek çok öğrenci açıkta kalarak hayallerine veda etmek durumundadır. 

Türkiye’de lisans tamamlama kapsamında en çok rağbet gören ön lisans programları arasında Adalet Meslek Yüksekokulu, İnşaat Teknikerliği, Anestezi gibi programlar bulunur. Bu programlardan Hukuk Fakültesi, İnşaat Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesinin dört yıllık programlarına geçmek mümkündür.

Lisans tamamlama yaparak dört yıllık bir fakülteyi bitirmek istiyor ancak DGS’den yeterli puanı alamıyorsanız, size bir teklifimiz var: DGS’ye girmeden lisans tamamlama yapabilirsiniz!

Nasıl mı?

DGS puanınınız ne olursa olsun, yurtdışındaki üniversitelerde lisans tamamlama seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Üstelik ülkemizde ayıracağınız kaynaklardan daha yüksek meblağlara gerek kalmadan okuyarak dört yıllık bölümlerden mezun olabilirsiniz. Ayrıca, sınavsız kayıt yaptırma avantajının yanı sıra yeni kültürler tanıyarak yabancı dilinizi geliştirebilir, yeni arkadaşlar edinerek vizyonunuzu genişletebilirsiniz.

Sınavsız lisans tamamlama seçeneklerimiz arasında Makedonya’da bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Uluslararası FON Üniversitesi gibi nitelikli okullar yer almaktadır. Uluslararası Vizyon Üniversitesi, tamamen Türkçe eğitim seçeneğiyle de pek çok öğrenci adayı için ayrı bir tercih sebebidir. Bu okullarda DGS’ye girmeden lisans tamamlama seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Size özel sınavsız lisans tamamlama fırsatlarımız için alanında uzman ve tecrübeli Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla irtibat kurabilir, dilerseniz Ankara, İzmir ve İstanbul ofislerimizden randevu alarak yüz yüze görüşebilirsiniz. Acele edin, kontenjanlarımız dolmadan yerinizi alın!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız