DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Tüm Macaristan İçerikleri
Tüm Almanya İçerikleri
Neden Yurtdışında Eğitim? (Draft Education)

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir dil öğrenmek, dil bilginizi geliştirmek, yeni bir eğitim sistemine aşina olmak ve sizin gibi yurt dışından gelen yüzlerce yabancı öğrenci ile birlikte yeni kültürler tanımak, bu avantajlardan sadece bazıları...

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Lisans Tamamlama Nasıl Yapılır?

Yükseköğrenim kurumlarının iki yıl süren ön lisans programlarında eğitim alan veya mezun olan öğrencilerin eğitimlerini dört yıllık süreye tamamlamalarını sağlayan sürece “lisans tamamlama” adı verilmektedir. Resmi olarak “dikey geçiş süreci” olarak adlandırılan bu koşulu sağlayabilmek için ülkemizde “Dikey Geçiş Sınavı” isimli bir sınavdan yeterli bir puan almak gerekmektedir. Son derece rekabetçi ve zorlu bir süreç olan “Dikey Geçiş Sınavı” hemen hemen her yıl birçok öğrencinin yükseköğrenim hayallerini engellemektedir.

 

Çeşitli sebeplerden dolayı sayısız öğrenci bu sınavı geçme fırsatı yakalayamamaktadır. Neyse ki “Dikey Geçiş Sınavı” lisans tamamlamanın tek yolu değildir. Size fazlasıyla vakit kaybettirecek bu sürece dahil olmadan, sınavsız bir şekilde lisans tamamlamak mümkündür çünkü yurtdışında lisans tamamlama yapmak için sınav şartı aranmamaktadır. Bu kolaylık sayesinde siz de eğitiminizi dört yıla çıkartarak başarılı bir kariyer yolundaki hayallerinizi gerçekleştirmek için gereken adımları atabilirsiniz.

 

Yurtdışında sınavsız lisans tamamlama yapabileceğiniz en uygun seçimlerin başında yoğun Türk nüfusuyla, ekonomik uygunluğuyla ve birçok üniversitesi tarafından verilen Türkçe eğitim seçeneği ile bilinen Makedonya gelir.

 

Makedonya’da lisans tamamlamak için seçebileceğiniz bölümlerin arasında Psikolojik Danışmanlık, Mimarlık, Hukuk, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Ekonomi ve Uluslararası İlişkiler gibi ön lisans öğrencileri için son derece revaçta olan bölümler mevcuttur. Şayet bu bölümlerin ön lisans programına dahil olmuşsanız, Makedonya sizlere sınavsız lisans tamamlama olanağı sunmaktadır.

 

Gostivar kentinde eğitim veren ve müfredatı tamamıyla Türkçe olan Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Makedonya’da lisans tamamlamak isteyen öğrencilerin tercih edebileceği eğitim kurumları arasındaki en iyi seçenektir. Türk göçmen nüfusunun yoğun olduğu Gostivar kenti evinizde hissedebileceğiniz ve bu sayede çok çabuk uyum sağlayabileceğiniz sevimli bir şehirdir.

 

Konaklama ve yaşam standartları açısından da son derece ılımlı bir kent olan Gostivar’daki Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Avrupa standartlarının gerektirdiği mükemmeliyetçiliği tamamıyla karşılayan bir yükseköğretim kurumudur. Dünyanın en kalifiye üniversitelerinde eğitim görmüş okutmanlara sahip olan Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nin sunduğu lisans tamamlama eğitimi Türkiye’deki bazı dört yıllık lisans bölümlerinden bile daha ileri ve moderndir.

 

Eğer siz de sınavsız lisans tamamlama programına katılmak ve bunu yurtdışındaki en sağlam üniversitelerden birinde gerçekleştirmek istiyorsanız İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerimizi ziyaret ederek, alanında uzman eğitim danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz. Yurtdışında alacağınız bir eğitimle uluslararası bir geleceğin kapısını en sağlam şekilde aralayacak olmanın keyfini Draft Yurtdışı Eğitim ayrıcalığı ile yaşayabilirsiniz. Bize telefon ve Canlı Destek hattımız üzerinden ulaşarak bilgi ve randevu alabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız