DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Tüm Ukrayna İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Sınavsız Lisans Tamamlama Yapabileceğiniz Bölümler

Ülkemizdeki eğitim sisteminde, herhangi bir okulda bir bölümü okumak ya da bir eğitim almak için bazı sınavlar uygulanmaktadır. Pek çok sınav çeşidinden bahsetmek mümkündür. Bunlardan en bilinenleri ve en önemli olanları sıralayacak olursak bu sınavlar; üniversite sınavı, özel okul sınavı, yüksek lisans sınavı, lisans tamamlama sınavıdır. Türkiye'de iki yıllık üniversite mezunu öğrenciler, bölümlerini dört yıllık bir fakülteye tamamlamak için Dikey Geçiş Sınavı'na girmek zorundadır. Ancak yurt dışında böyle bir uygulama yoktur. Yurt dışında sınavsız lisans tamamlama yapabileceğiniz bölümleri bu yazımızda sizler için bir araya getirdik.

Makedonya Üniversiteleri Ve Lisans Tamamlama: Vizyon Üniversitesi
Türkiye’de aldığınız ön lisans eğitiminizden mezun oldunuz ve lisans tamamlamayı düşünüyorsunuz; Makedonya’da bulunan köklü, başarılı ve modern üniversitelerde tamamlamak istediğiniz bölüme uygun tercih yapabileceğinizi biliyor muydunuz? İster uzaktan eğitim ister örgün eğitim seçeneklerini tercih edin, Makedonya’da lisans tamamlamak ufkunuzu genişletecek bir deneyim olacaktır. Makedonya'da lisans tamamlama yapabileceğiniz üniversitelerimiz arasında, Gostivar’da bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi gelmektedir. Tüm bölümlerde uzaktan ve örgün eğitim seçenekleri ile Türkçe lisans tamamlama eğitimi alabilirsiniz. Uluslararası Vizyon Üniversitesi’ndeki lisans tamamlama bölümleri; Hukuk, Bilişim Mühendisliği, Ekonomi, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Mimarlık olarak sıralanmaktadır. Üstelik bu bölümleri sınavsız bir şekilde okuyabilirsiniz.

Ukrayna Üniversitelerinde Lisans Tamamlama
Karadeniz’in kuzeyinde yer alan Ukrayna, 50 milyon nüfusuyla büyük ve dinamik bir ülkedir. Anadili Ukraynaca olmakla birlikte, Rusça, Almanca ve İngilizce de konuşulmaktadır. Başkent Kiev, köklü bir geçmişe sahip olup zarif mimarisi ve dinamizmiyle dikkat çeken bir şehirdir. Ukrayna üniversitelerinde de lisans tamamlama eğitimi alabilirsiniz. Ukrayna’nın Kharkov şehrinde bulunan Kharkov Ulusal Tarım Teknik Üniversitesi; hem uzaktan hem de örgün eğitim ile lisans tamamlama yapabileceğiniz kalifiye bir kurumdur. Ukrayna’da lisans tamamlama eğitimi alabileceğiniz bir diğer okul ise Kharkov Ulusal İçişleri Bakanlığı Üniversitesi’dir. Hukuk alanında uzaktan eğitim ile lisans tamamlama yapabileceğiniz kurum bünyesinde 19 bölüm ve bir eğitim laboratuvarı bulunmaktadır. 

Lisans tamamlama eğitimi hakkında detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak için bize online iletişim formundan ulaşabilir ya da Whatsapp hattımıza mesaj bırakabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız