DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Sınavsız Makine Mühendisliği ve Robotik Eğitimi: Vilnius Üniversitesi

Sınav stresi, sınav kaygısı bireyde etkili olduğunda sınav başarısını büyük ölçüde etkileyebilmektedir. Normalde başarılı olabilen öğrenciler, sınavların kişide yaratabileceği gelecek kaygısı gibi duygu durumları sebebiyle sınav başarısı sağlayamayabiliyorlar. Fakat artık yurt dışında okumak, Avrupa’da lisans eğitimi almak eskisi kadar zor değil. Sürekli olarak sayısı artan sınavsız üniversiteler, puansız bölümleriyle yeni öğrencilerini bekliyor. Ayrıca giriş için herhangi bir sınav gerekliliği de bulunmuyor.

Nasıl Yani?

Diyeceksiniz ki, sınav olmadan alınan bir üniversite eğitiminin bir geçerliliği olabilir mi? Haklısınız… Bir yanda sınav gibi zorlu bir süreci başarmış mezunlar, bir yanda sınavsız girilen bir okulda eğitim alan mezunlar. Fakat eğitim sürecine eklenen kısa bir “denklik” sürecinden sonra, sınavsız üniversite diplomaları da dünyadaki pek çok farklı ülkede tanınan diplomalar haline gelebiliyor. 

Başvuru Süreci

Başvuru süreci son derece kolay. Yalnızca lise diplomanızı ve not dökümünüzü alıp üniversiteye başvuruyorsunuz. Sınavsız üniversiteler en çok Doğu Avrupa’daki Polonya, Litvanya, Rusya ya da Balkan ülkelerinde yer alıyor. Bu yazımızda sizlere, Litvanya’daki en gelişmiş bilimsel ve teknolojik araştırma kurumlardan biri olan Vilnius Üniversitesi’nden bahsedeceğiz. 

Robotik ve Makine Mühendisliği Bölümleri

Bu okul, yurt dışında makine mühendisliği okumak, yurt dışında robotik eğitimi almak için en iyi okullardan biridir. Hem bölge, hem de dünya çapında adından söz ettiren, köklü bir eğitim kurumudur. Yurt dışında eğitim almak isteyen pek çok öğrenci tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir. 

Litvanya’nın En Eski Kütüphanesi Burada

1579’da kurulan okul yüzyılları aşan bir eğitim geleneğinin taşıyıcısıdır. Uzun bir zaman dilimi boyunca Litvanya’nın tek yükseköğretim kurumu olmuş ve bu ülkenin entelektüel birikimini muhafaza etmiştir. Üniversite mülkleri içinde Litvanya'nın en eski kütüphanesi, modern Bilim İletişim ve Enformasyon Merkezi, Astronomik Gözlemevi, Botanik Bahçesi ve de bir kilise vardır. 

Geleceğin mesleklerinden biri olan robotik mühendisliği bu okulda, robotik bilimiyle beraber ele alınır. Hem geleneksel makine teknikleri, hem de yapay zeka mühendisliği bilimlerini bir arada öğreneceksiniz. İnsanlığın gelecekteki yaşamında düşünen robotların ve gelişmiş yapay zeka sistemlerinin olacağı sıklıkla dillendiriliyor. Devasa boyutlarda büyüyecek olan bu sektörün günümüzdeki öncüleri, gelecekteki sözcüleri olma fırsatı, sizleri bekliyor.

Bize Ulaşın

Bu okulda eğitim almak, yurt dışındaki diğer sınavsız üniversiteler hakkında bilgi almak istiyorsanız Draft Eğitim Danışmanlık’a ulaşın. Bunun için online iletişim formunu doldurmanız yeterli... 
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız