DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Sınavsız Mimarlık Eğitimi Almak Mümkün mü?

Mimarlık da mühendislik, hukuk gibi yurt dışında okumak isteyen çoğu öğrencinin ilgilendiği bir bölüm. İnsan yaşantısının en temel ihtiyaçlarına; barınma, çalışma, dinlenme gibi faaliyetler için özelleştirilmiş alanlar yaratmaya yarayan bu alan, varlığımızı sürdürdüğümüz süre boyunca değişecek ve gelişecek. Dolayısıyla mimarlık eğitimine dünya çapında büyük yatırımlar yapılıyor, İtalya gibi ülkeler Avrupa’da mimarlık eğitiminin öncüsü olmak için diğer ülkelerle yarışıyor. Peki sınavsız mimarlık eğitimi mümkün mü?

Yurt dışında eğitim almak isteyen öğrencilerimizin en çok merak ettiği konular arasında sınavsız üniversite eğitimi yer alıyor. Draft Eğitim’i takip edenler biliyor ki özellikle Orta ve Doğu Avrupa bölgelerinde kalite açısından Avrupa’yı aratmayan fakat sınavsız öğrenci de kabul eden üniversiteler var. Bu okullarda mühendislik, tıp gibi alanlarda sınavsız eğitimin mümkün olduğundan çokça bahsettik ve evet, mimarlık eğitimi de mümkün.

Mimarlık eğitimiyle öne çıkan, sınavsız öğrenci kabul eden bu üniversitelerden bazıları hakkında sizinle bildiklerimizi paylaşmak istiyoruz.

Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi

Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi 1920’de açılmış ve eğitim süresi boyunca hem farklı enstitülerin bünyesinde hem de Bakü Politeknik Enstitüsü olarak hizmet verdi. Şimdiki adını 2000 yılında almıştır. Eğitim dili Azerice ve Rusça olan üniversitede Mimarlık bölümünün yanı sıra Harita, İnşaat Mühendislikleri ve Lojistik gibi bölümler de yer alıyor. Türkiye’den gidecek olan öğrenciler kültürel yakınlık sebebiyle Azerbaycan’ı sıklıkla tercih ediyor. 

Macaristan: Pécs Üniversitesi

Macaristan’ın Pécs kentinde yer alan bu okul 1367 yılında kurulmuştur ve Avrupa’nın en iyi ilk 1000 üniversitesi sıralamasında yer almaktadır. 20.000 öğrenci, 4.000'den fazla yabancı öğrenci ve 1.400 akademisyenle Macaristan'ın yüksek kaliteli araştırma ve eğitim seçenekleri sunan en büyük yüksek öğrenim kurumları arasındadır. On fakültede sunulan geniş kapsamlı eğitim programları hemen hemen her alanı kapsamaktadır.

Litvanya: Vilnius Gediminas Teknik Üniversitesi

Litvanya’nın başkenti Vilnius’ta yer almaktadır. Okul İngilizce eğitim vermekte ve Avrupa’nın en iyi ilk 1000 üniversitesi arasındadır. Mimarlığın yanı sıra birçok mühendislik alanında da kaliteli eğitim sunmaktadır. “QS World University Rankings by Subject 2017” uluslararası üniversite sıralamasına göre İnşaat Mühendisliği alanında ilk 101-150 üniversite arasında olup Baltık ülkelerinde inşaat mühendisliği alanında bu kadar yüksek bir konumda olan tek üniversitedir. Mimarlık / Yapılı Çevre alanında ise 101-150 bandındadır.

Avrupa’da sınavsız mimarlık eğitimi ve merak ettiğiniz diğer her şey için uzman eğitim danışmanlarımıza ulaşın. Sitemizdeki online iletişim formundan bizlerle iletişim sağlayabilirsiniz.  

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız