DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Sınavsız Mimarlık Eğitimi Nerede Alınır?

Yurt dışında üniversite sınavı derdi olmadan mimarlık bölümü okuyabileceğinizi biliyor muydunuz? Peki yurt dışında mimarlık eğitimi almanın sağladığı faydalardan haberdar mısınız? Sanatın ve kültürün büyük önem taşıdığı Avrupa ülkeleri yurt içinde alınacak bir mimarlık eğitimine kıyasla daha ufuk açıcı bir mimarlık eğitimi vermektedirler. Bu sebepten dolayı yurt dışında alınacak bir mimarlık eğitimi Türkiye’ye kıyasla daha yüksek standartlara sahiptir ve bu yüksek standartlardan dolayı daha tatmin edici bir kariyer imkanını öğrencilere sağlamaktadır. Yurt dışında alınacak bir mimarlık eğitimi Türkiye’de somut bir örneği bulunmayan sayısız mimari akımın teorik arka planını öğrencilerle buluşturduğundan dolayı geniş çaplı bir bilgi dağarcığını da öğrencilerin zihnine işler. Peki kaliteli ve sınavsız bir mimarlık eğitimi nerede alınır?

Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi
Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi 1920’de açılmış ve eğitim süresi boyunca hem farklı enstitülerin bünyesinde hem de Bakü Politeknik Enstitüsü olarak hizmet vermiştir. 2000 yılından sonra bu üniversite, Haydar Aliyev'in talimatları doğrultusunda günümüzdeki Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi adıyla eğitim vermeye başlamıştır. Toplam dokuz fakülte ile eğitim veren Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Fakültesi 50 dönüm arazi üzerine kurulmuş bir kampüse sahiptir. Kampüs içerisinde 5 eğitim binası, uygulama laboratuvarları, öğrenci kulüpleri, tüm binalarda okuma salonları, bilimsel araştırma merkezi, internet bağlantılı bilgisayar merkezleri, kafeteryalar ve spor alanları bulunmaktadır. Üniversite bünyesinde ayrıca 450 bin kitaptan oluşan bir kütüphane yer almaktadır.

Kazan Devlet Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi
Mimarlığın ve inşaat mühendisliğinin bir araya getirildiği üniversitelerin başında Rusya’nın Kazan kentinde bulunan Devlet Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği Üniversitesi gelmektedir. 1930 yılından beridir eğitim faaliyetini sürdürmekte olan bu kurum son derece çağdaş ve teknik bir eğitim vermektedir. Avrupa ve Amerika’dan 16 üniversite ile akademik işbirliği bulunan Kazan Devlet Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği Üniversitesi uluslararası alanda da rakip tanımayan bir eğitim kurumudur. Katıldığı yarışmalarda sayısız başarı elde eden kurum aynı zamanda “mimarlık” ve “inşaat” alanlarından mezun olan öğrencilerine çift diploma vermektedir. Bu programdan mezun olan öğrenciler aynı zamanda East London Üniversitesi diploması almaya da hak kazanmaktadırlar.

Siz de mimarlık eğitiminizi yurt dışında almak ve kayıt yaptırmak için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız